tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN BAYRAM İKRAMİYESİ TALEBİ

tesakademi
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan imzasıyla yayımlanan genelgeye göre personel kanunlarına göre maaş alan memur, akademik personel, hakim savcı ve askeri personelin 15 Aralıkta ödenecek maaşları kurban bayramı dolaysıyla 2 Aralık 2008 tarihinde ödenecek. Bu uygulama sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da uygulanacaktır.

Hükümetin maaşları erken vererek kamu çalışanlarını sıkıntıya sokabilecek bir uygulama yerine, kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini istiyoruz. Bu şekilde yapılacak uygulama ekonomik durgunluğun çözümünde de ilk adım olacaktır.
 

Ancak Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarını dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyoruz. Ekonomik krizi en çok hisseden dar ve sabit gelirliler için maaşların erken ödenmesi kuşkusuz onları rahatlatacak, Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını yapma imkanı sağlayacaktır. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; aralık ayının 2’sinde verilecek maaşın ardından bir sonraki maaş 43 gün sonra yani 2009 Ocak ayının 15’inde kamu çalışanlarına ödenecektir. Aralık ayının 2’sinde verilecek maaşla 43 gün geçim sağlanacağı gerçeği unutulmamalıdır. Maaşların zamanından 13 gün önce ödenmesinin sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için kamu çalışanlarını uyarma ihtiyacı hissettik.

Başta kamu çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu ve mutlu geçirmeleri dileğiyle..

TÜRKİYE KAMU-SEN YÖNETİM KURULU

Kaynak: Kamu-Sen

64 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ