tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRKİYE KAMU-SEN TÜRK-İŞ’İ DESTEKLİYOR.

tesakademi

       Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız devam eden Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili sürece ilişkin basın açıklaması yapmıştır. Açıklamada, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız şunları söylemiştir: “Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin devam ettiği bugünlerde, siyasi iradenin çalışanlara karşı tavrı ciddi düzeyde rahatsızlık oluşturmaktadır. Maaş pazarlığı devam ettiği halde Başbakan Erdoğan’ın , ”Buyursunlar greve gitsinler” sözleri süreci olumsuz etkileyecek bir gelişmedir.
       İşin ilginç olan tarafı ise, sağduyulu ve sorumluluk anlayışı içinde hareket etmesi gereken taraf siyasi irade iken, hak mücadelesi veren Türk-İş Başbakan’ın bu sözleri karşısında sorumluluk içeren bir açıklama yapmıştır. Milyonlarca kişiyi etkileyecek olan maaş pazarlığında Türk-İş sağduyulu hareket etmeye gayret ederken, asıl sorumluluk sahibi olan Başbakan ortamı geren ve ipleri koparmaya meyilli bir anlayış sergilemektedir.
       Sayın Başbakan’ın çözüm üretici bir yaklaşım sergilememesi tüm çalışan kesimi olduğu gibi, Türkiye Kamu-Sen’i de üzmektedir. Sayın Başbakan rest çekmesi gereken yerleri şaşırmaktadır. Başbakan, uzlaşmaz tavrını ve restleşmeye giden ifadelerini sadece çalışanlara karşı göstermesi talihsizliktir.
       Türkiye Kamu-Sen olarak Türk-İş’in tavrını ve  eylemlerini sonuna kadar destekliyoruz. Türk-İş Başkanı Sayın Mustafa Kumlu’nun eylem yapacağı yerde Türkiye Kamu-Sen de bulunacaktır.

5 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ