tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRKİYE KAMU-SEN HÜKÜMETLE YENİDEN ZAM PAZARLIĞINDA

tesakademi

     Turkiye_kamu_sen                                                                                     Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Uzlaştırma Kurulu kararlarını görüşmek ve kamu görevlilerine 2011 yılında yapılacak maaş artışlarını kesinleştirmek üzere Türkiye Kamu-Sen’i toplantıya çağırdı.
 
       Kamu çalışanlarının gerçek temsilcisi Türkiye Kamu-Sen’in memurlarımıza daha fazla kazanım sağlayabilmek için yürüttüğü girişimler sonuç verdi. Referandum öncesinde Hükümetin elini güçlendirmek için yaklaşık 1 milyon memuru, 2 milyon dolayındaki emekli, dul ve yetimi görmezden gelerek, verilene razı olup toplu görüşme sürecini bir an önce sona erdirmeye çalışanlara karşı verdiğimiz mücadelede haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı.    Kamu çalışanlarının tamamına, emeklilere, dul ve yetimlere yansıyacak taban aylığı artışı teklifinin kabul edilmemesi nedeniyle toplu görüşme tutanağına imza atmayan Türkiye Kamu-Sen, konuyu Uzlaştırma Kurulu’na taşımıştı. Uzlaştırma Kurulu ise taban aylığına aylık 16+ 22 lira artış yapılmasını önermişti. Kamu görevlilerinin beklentisi referandum ve bayram öncesinde konunun görüşülerek, tüm kamu görevlilerini mutlu edecek bir kararın alınması yönündeydi. Ancak Hükümet, bu görüşmeyi ertelemeyi tercih etmişti. Beklenen görüşmeye kamu görevlilerini temsilen yalnızca Türkiye Kamu-Sen katılacak. Taraflar 5 Ekim 2010 Salı günü Başbakanlıkta Kamu İşveren Kurulu ile bir araya gelecek. Saat 15.30’da yapılacak görüşmede Uzlaştırma Kurul kararları tartışılacak.

 

 


       Sözde konfederasyon ise masada “bu şartlarda en iyi anlaşmayı yaptık” diyerek uzlaşma sağladığını iddia ettiği için toplantıda yer almayacak. Türkiye Kamu-Sen olarak altını çizmek istediğimiz husus; şayet bu sendikalar, siyasi amaçları doğrultusunda memurlarımızın haklarını geri plana itmeseler ve bizimle birlikte Uzlaştırma Kurulu’na başvursalardı, Salı günü yapılacak toplantıda kamu çalışanlarını mutlu edecek bir maaş artışı için gerçekleştireceğimiz ücret pazarlığında elimiz daha güçlü olurdu. Keşke, memurları temsil ettiğini iddia eden bu konfederasyon, memurlarımızın siyasi tercihini vesayet altına almakla uğraşacağına; Türkiye Kamu-Sen’i ve memurları pazarlıklar sırasında yalnız bırakmasaydı. Her fırsatta kendilerini kamu çalışanlarının yanında diye lanse eden malum Konfederasyon kamu çalışanlarına ihanet etmiştir. Türkiye Kamu-Sen’in oynanan oyunu bozarak afişe ettiği bu ihanet ne ilk olmuştur ne de son ihanetleri olacaktır. Siyasi çıkar peşinde koşmaktan, kamu çalışanlarının çıkarlarını düşünmeye fırsat bulamayan, hükümetten gelen her talimatı harfiyen uygulamayı kendisine amaç edinmiş ve adeta gözünü “evet” bürümüş bu Konfederasyonu memurlar asla affetmeyecektir.
 
       Türkiye Kamu-Sen, yetkisini kötüye kullananlar üzerinde kamu görevlilerinin gerçek temsilcisi olarak varlığını ve ağırlığını daima hissettirecek; kamu görevlileri üzerinden kirli hesaplar yapanların oyunlarını bozacak ve kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini her platformda koruma ve geliştirme yönünde verdiği mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

    

İLGİLİ YAZI

 

toplu_szlesme 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

25 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ