tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRKİYE KAMU-SEN GAZİANTEP BAŞKANLARINDAN TERÖRE LANET

tesakademi

 

 

kamusen_teröre_lanet     Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilciliği ve Türkiye Kamu-Sen ‘e Bağlı,Türk Eğitim-Sen,Türk Sağlık-Sen, Türk Büro-Sen,Türk Diyanet Vakıf-Sen,Türk Haber-Sen,Türk Tarım Orman-Sen,Türk İmar-Sen,Türk Ulaşım-Sen Türk Enerji-Sen, Türk Yerel Hizmet-Sen ve Türk Kültür Sanat-Sen Gaziantep Şube Başkanları ve il temsilcilikleri olarak yaptıkları basın açıklamasıyla ülkemizde yaşanan terörü lanetlediler.

           7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra başlayan PKK terörü ile 160 vatan evladımız, askerimiz, polisimiz alçakça şehit edilirken diğer tarafta da sivil vatandaşlarımızın da bombalar, tuzaklar, suikastler yoluyla canlarına kastedilmesini lanetleyen açıklamada; 10 Ekim Cumartesi günü Ankara Gar binası önünde toplanan vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen kahpe saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yandığı belirtilerek sorumlulardan kusuru bulunanlardan hesap sorulması istenmiştir.

TERÖR OLAYLARI VE ANKARA SALDIRISI İLE İLGİLİ TÜRKİYE KAMU-SEN GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Değerli basın mensupları,
Her gün ülkemizin dört bir yanından gelen terör saldırılarında kaybettiğimiz evlatlarımızın acısını yaşarken, 10 Ekim Cumartesi günü Ankara Gar binası önünde toplanan vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen kahpe saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yanmıştır.
Birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize karşı girişilen bu saldırı nice yüreklere ateş düşürmüş, nice ocakları söndürmüştür. Terörün etnik kökeni, ideolojisi, dili, inancı, cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun ayrım yapmadan, insanlığa karşı girişilen en alçakça saldırı olduğu bu menfur olayla bir kez daha görmüş olduk.
Bir yanda 7 Hazirandan bu tarafa tam 160 vatan evladımız, askerimiz, polisimiz alçakça şehit edilirken diğer tarafta da sivil vatandaşlarımızın da bombalar, tuzaklar, suikastler yoluyla canlarına kastedilmektedir.
Şu ana kadar Ankara’daki saldırıda remi rakamlara göre 97 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ifade edilse de 80 milyon yurttaşımız da yüreklerinden yaralanmıştır.
“Nedensiz yere, suçsuz bir insanı öldürenin bütün insanlığı katletmiş” sayıldığı mümtaz bir dinin mensuplarıyız. Hiç kimsenin masum birinin yaşama hakkına müdahale etmesini, elinden almasını kabul etmemiz mümkün değildir.
Askere, polise kurşun sıkan, bombalarla kahpe pusular kuran, alçakça sırtından kurşunlayanlarla, sivil vatandaşlarımızın canlarına kast edenler aynı güç odaklarının piyonlarıdır.
Bu ülkenin doğusuyla, batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle her köşesindesin vatandaşlarımız bizim için birdir; aynı değerdedir.
Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, nereden gelirse gelsin, kime karşı gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, terörün her şekline ve her türlüsüne lanet olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
İnanıyoruz ki, aynı acıyla yandığımız, aynı mutluluklara sevindiğimiz bu topraklarda bizleri birbirimizden ayırmaya, aramıza nifak tohumları sokmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
Buna karşın tarihimizin en büyük terör saldırısına maruz kaldığımız, 2 ay gibi kısa bir zaman diliminde 160 askerimizi, polisimizi kara toprağa verdiğimiz şu dönemde ülkemizin bir Ortadoğu bataklığı haline getirilmek istendiği asla gözlerden kaçmamalı, Türkiye’nin hızla bir toplu ölümler ülkesine dönüştüğü gerçeği gözardı edilmemelidir.
Cumhuriyetimizin başkentinde, Emniyet, MİT, Genel Kurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı gibi Devletimizin kalbinin attığı bir bölgede, nasıl olup da teröristlerin ellerini kollarını sallayarak tarihin en ağır saldırısını gerçekleştirebildikleri mutlaka sorgulanmalıdır.
Eşlerinin, çocuklarının gözleri önünde, evinde uyurken katledilen askerimizin, polisimizin Nasıl böyle korumasız bırakıldığı mutlaka sorgulanmalıdır.
Saldırıların toplu katliamlara dönüştüğünü, vatandaşlarımızda korku ve panik havasının hakim olduğunu, terör saldırılarının ve buna bağlı can kayıplarının sıradanlaştığını üzülerek görmekteyiz.
Hal böyleyken, ülkemizi kan gölüne döndürme azminde olanların, büyükşehirlerimize kadar sızarak eylemler gerçekleştirebiliyor olması, bir istihbarat ve buna bağlı bir güvenlik zaafiyeti yaşandığının en büyük ispatıdır.
Eğer Cumhuriyet tarihimizde geride bıraktığımız 92 yılda terörle ilgili yaşamadığımız acıları son bir kaç ay içerisinde yaşamışsak, elbette bunun bir bedeli de olmalıdır.
Öncelikle yüzlerce askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı toplu katliamlarla katleden hainler ve bunların azmettiricileri bir an önce bulunup, adaletin karşısına çıkarılmalıdır.
Ancak, milletimiz böylesine büyük terör saldırılarına maruz kalırken, istihbarat ve güvenliğimizden sorumlu olan yetkililerin de onurlu bir özeleştiri ile gereğini yerine getirmesi icap etmektedir.
Dünyanın her yerinde terör saldırısı ve ölümler yaşanabilir.
Dünyanın her yerinde istihbarat açığı, güvenlik zaafiyeti olabilir. Ama dünyanın her yerinde, bu saldırıları önlemekle görevli olanlardan da hesap sorulur.
Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak bile kımıldamaz diyen Sn. Başbakan, bugün nasıl oluyor da bir bomba ile 13 polisimizin, 16 askerimizin katledildiğini, Devletimizin merkezinde bombaların patlatıldığını, yüzlerce vatandaşımızın canına kast edildiğini söyleyebiliyor da kimseden hesap soramıyor yada sormuyor.
Gidenler gitmekte, gözü yaşlı analar, babalar, evlatlar geride kalmaktayken, bu olaylar karşısında hesap vermesi gerekenlerin utanıp sıkılmadan sorumlulukları yokmuş gibi davranması, hiç kimsenin bu sorumluluğu üstlenmemesi kabul edilemez.
İçte ve dışta, en değerli varlığımız Devletimizi yok etmek için faaliyet gösteren sayısız odak varken, istihbarat teşkilatımızın nelerle meşgul olduğu, İçişleri Bakanlığı’nın hangi konulara öncelik verdiği sorgulanmalıdır.
Yurdumuz bir kan gölüne dönmüşken, burnunun dibinde bombalar patlarken istihbaratımız nasıl bir gaflet uykusundadır ki, hala bir türlü uyanamamaktadır!
Ülkemizin bir Ortadoğu bataklığına dönüşmemesi için terörden arındırılarak, hesap verebilir bir demokrasiye yönelmesi zorunludur.
Bir kere daha bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyoruz ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır. Yüce Allah tüm milletimizi korusun.
Türkiye Kamu-Sen olarak bu düşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve insanlık dışı saldırıyı kınıyor, şehitlerimiz başta olmak üzere saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 12.12.2015

TÜRKİYE KAMU-SEN GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ

59 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ