tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ZARARLI YAYINLARA KARŞI DİLEKÇE KAMPANYASI

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ZARARLI YAYINLARA KARŞI DİLEKÇE KAMPANYASI
tesakademi

Toplumsal bilincin artması, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında televizyon yayınlarının ve proğramlarının rolü büyüktür. Ancak bu konuda Ülkemizdeki televizyon kanallarında sağlıklı programlara yer verilmediği gibi; toplumun ahlaki ve vicdani anlamda yozlaşmasına neden olan yayınlar yapılmaktadır. Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu, sosyal sorumluluk ve duyarlılık adına topluma zarar veren televizyon yayınlarına karşı dilekçe kampanyası başlatmışlardır.

Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu dilekçede: Kişilerin tanışıp evlenmeleri amacıyla sunulduğu iddia edilen, evlilik kurumunun içinin boşaltıldığı, utanma duygusunu yok edici, yalan ve teşhir temelli izdivaç programları ile moda ve giyim yarışması adı altında özellikle teşhirciliği özendirici programlar toplumun ahlaki değerlerini törpülemektedir. Öte yandan, Türk gelenek ve göreneklerine aykırı bir şekilde bay ve bayanların bir evde ve bir arada yaşadığı, dedikodu üzerine kurulu, yarışmayı kazanma uğruna türlü oyunların döndüğü medya programları maksadını aşmaktadır. Birbirlerini daha önce tanıma fırsatı olmayan “yeni gelinlerin”, karşılıklı ev ziyaretinde bulunarak bir evde olması ve olmaması gerekeni eleştirdiği programlar ise izahtan varestedir.

 Özetle, bu tür yayınlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi olumsuz etkilemektedir. Bu durum, çocuklarımızı yetiştirmede en büyük sorumluluğu üstlenen biz kadınları son derece rahatsız etmektedir.

 Açıklanan nedenlerle, toplumun bilgi, ahlak ve başarıya teşvik edilmesi; özellikle Türk Gençliğinin daha üretken ve sosyal kılınması ile milli birlik ve beraberliğimizin sağlanması için duyarlılığın artırılması adına ekte yer alan televizyon programlarının kaldırılarak; yayın akışında yararlı; bilgi ve liyakat esaslı televizyon programlarına yer verilmesi gerekmektedir.”  demektedir.

Merkez Kadın Komisyonumuzca Bayan Eğitim Çalışanlarına yönelik başlatılan kampanyada Dilekçelerin tüm kurumlarda; üyelerimiz ve eğitim çalışanı arkadaşlarımız tarafından isteğe bağı olarak imzalanarak 11 Mart 2017 Cuma akşamına kadar Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemize ulaştırılmasını bekliyoruz.

Şubemize ulaştırılan dilekçeler aynı günü akşam Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimize gönderilecektir.

DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

62 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ