tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜRK EĞİTİM-SEN NURDAĞI TEMSİLCİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

tesakademi

30/04/2011 tarihinde ilçemiz Fatih İ.Ö.O. ‘nda yapılan  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonunda bir öğrenci velisinin okul müdürü Fuat BEKÇİ , sınav komisyonunda görevli sendika üyemiz Zeynep DÜŞÜNCELİ ve öğretmen  arkadaşlarımıza yönelik yaptığı  yakışıksız olayı kınıyoruz.

 

Sınav bittikten sonra öğrencilere kitapçıklar dağıtılmaya başlanmış ve adı geçen veliye de sınav komisyonu tarafından yardımcı olunmuştur. Fakat öğrenci kitapçık üzerine ismini yazmayı unuttuğu için bulunamamıştır.Bu duruma sinirlenen veli sınavdan çıkarken öğrencilere neden vermediniz çıkışında bulunmuştur.Bundan sonra fiili, sözlü hakaretler ve tehditler gelmiştir.

 

Ülkemizin geleceğini yetiştiren öğretmenlerimize yapılan yakışıksız davranışları hiçbir zaman kabul etmiyoruz.Hiç kimse kafası estiği gibi ülkemizin aydınları olan  bizlere saldırıda bulunamaz, bulunanların da kanun önünde cezalandırılması için gerekli tepkimizi her zaman yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

 

 

Tek amacı devletin verdiği görevi layıkıyla yapmaya çalışan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Konuyla ilgili yasal sürecin başlaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

 

 

Tezcan CANİK

Türk Eğitim-Sen

Nurdağı İlçe Temsilcisi

195 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ziya DEMİR dedi ki:

    Öncelikle değerli meslektaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Çok üzüntülüyüz. Bu saldırının bir ilçe müdürü seviyesinde bir kişiden gelmiş olması ayrıca üzüntümüzün artmasına vesile olmuştur. Devlet geleneğini bilmesi gereken, devlet işleyişini bilmesi gereken bir kişi nasıl böyle bir şey yapar anlamak mümkün olmadığı gibi aynı zamanda düşündürücüdür de…….!!! Ayrıca TES li kardeşlerimi kutluyorum. Genel de bu durumda bizim üyemiz değil bize ne anlayışını görmeye alışmış idik,bu davranışınızla gerçek bir sendikanın yapması gerekeni gösterdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

  2. zeren türkcü dedi ki:

    hocamızın çok iyi bir eğitici olduğundan şüpemiz olmaz onun sayasinde bir yerlere gelmiş öğrencileriz H.İ.O’da onun zamanın da okumuş öğrenci olarak werdiği emeklerden dolayı fuat hocamıza teşekürler

BİR YORUM YAZ