tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Tüm Gün Nöbet Görevi Yasal ve Adil Değildir

tesakademi

 

DİNLENME ZAMANI İÇERMEYEN NÖBET UYGULAMASI DEĞİŞTİRİLMELİDİR

Bilindiği üzere; okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları ile ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlere nöbet görevi verilmektedir. Tam gün eğitim yapan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimize, hiç ara dinlenmesi tanınmadan tüm gün nöbet görevi verilmekte ve öğle arasında da nöbet alanında bulunarak nöbet görevini yerine getirmeleri istenmektedir. Ancak öğretmenlerimize beslenme ve dinlenme gibi en temel ve insani ihtiyaçlarını karşılama hakkı verilmeksizin tüm gün nöbet görevi verilmesi yasal ve adil değildir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezimiz tarafından Bakanlığa gönderilen yazıda, nöbet görevini düzenleyen ilgili yönetmelik hükümlerinde yapılacak değişiklikle, tam gün nöbet görevini yerine getiren öğretmenlerimize öğle dinlenme hakkının açıkça düzenlenmesi hususunda talepte bulunuldu ve ayrıca bu konuda dilekçe kampanyası başlatıldı.

Dilekçe kampanyamıza tüm eğitim çalışanları destek verebilir. Gerek işyeri temsilcilerimizden ve gerekse Resmi Web sitemizden temin edeceğiniz dilekçelerimizi imzaladıktan sonra, işyeri temsilcilerimiz vasıtasıyla  dilekçeleri şubemize ulaştırabilirsiniz. İşyeri Temsilcilerimiz, İlçe Temsilciliklerimiz ve üyelerimizin imzalanan dilekçeleri en geç 17 Şubat 2018 tarihine kadar şubemize ulaştırmalarını rica ederiz.

İlgili yazımız için tıklayınız 

Dilekçe Kampanyası Örnek Dilekçe İçin Tıklayınız

61 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ