tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İSLAHİYE TÜRK EĞİTİM-SEN’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İSLAHİYE TÜRK EĞİTİM-SEN’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
tesakademi

Türk Eğitim Sen Gaziantep İslahiye İlçe Temsilciliğinde Bayrak Değişimi gerçekleşti. Türk Eğitim-Sen Gaziantep İslahiye İlçe Temsilciliği tarafından İslahiye Belediyesi Konferans Salonunda 17 Kasım Perşembe akşamı gerçekleştirilen toplantıya Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir AVAN ve Şube Yönetimi, İslâhiye İlçemizde görev yapmış eski ilçe başkanlarımız ile İslâhiye İlçemizdeki üyelerimiz katıldı.

Toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marş’ımızdan sonra görevi devreden İlçe Başkanımız Mehmet BİLGESOY açılış konuşması yaptı.  Görevi devreden Mehmet BİLGESOY yaptığı konuşmada yaklaşık 5 yıldır onurla yaptığı Türk Eğitim Sen Gaziantep İslahiye İlçe temsilciliği görevini bugün Ali SÖYLEMEZ’e devretiğini belirterek, “Bugüne kadar İslâhiye ilçesindeki üyelerimizin her türlü problemini çözmeye çalıştık. Beş yıl önce almış olduğum bu görevi yaparken sendikamızın İslahiye’deki üye sayısını bütün olumsuzluklara rağmen koruduk. Gerek yandaş sendikanın ve gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki bu sendikanın yandaş yöneticilerinin üyelerimize karşı oluşturdukları baskılara karşı mücadele ettik. Bu mücadeleyi yaparken birlikte çalıştığım yönetim kurulum ile geçmişten bugüne kadar İslahiye ilçemizde sendika ilçe temsilcisi olan yönetim kurullarında görev alan bütün dava arkadaşlarımın ve büyüklerimin büyük desteklerini gördüm. Şimdi bu toplantıda aramızda olan bu arkadaşlarıma ve siz kıymetli Türk Eğitim Sen üyelerimize teşekkür ederim. Görevi devralan yeni yönetimin her zaman yanında olacağımı bildirir. Yeni başkanımız Ali SÖYLEMEZ ve yönetimine başarıla dilerim.” Dedi.

Görevi devralan Türk Eğitim Sen Gaziantep İslahiye İlçe Temsilcisi Ali SÖYLEMEZ ise yaptığı konuşmasında “ Öncelikle bu görevi yaklaşık 5 yıldır büyük özveriyle yapan Mehmet BİLGESOY ve yönetimine teşekkür ederim. Bu göreve şahsımı ve yönetim kurulu arkadaşlarımı layık gören İslahiye Türk Eğitim Sen camiasına sonsuz teşekkür ederim. Ülkemizin geçirmekte olduğu bu zorlu süreçte dün olduğu gibi bugünde ve gelecekte de Türk Eğitim Sen olarak daima Devletimizin ve Milletimizin yanında olacağımızı ve üyelerimizin hakkını ve hukukunun savunucusu olacağımızın bilinmesini isterim.” Dedi.

Toplantıda konuşan Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir AVAN, yaptığı konuşmada Türk Eğitim Senin kurulduğu günden bugüne devlet memurluğu kavramının ve devletin güçlenmesi için mücadele ettiğini, siyasi hükümetlerin yapmış olduğu yanlış uygulamaları düzeltme mücadelesi verdiğini belirterek devlet ve hükümet kavramlarının ayrı şeyler olduğunu belirtti. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 15 Temmuz yaşanan FETÖ ihanetinden bu yana zor bir süreç geçirdiğini bu süreçte dün olduğu gibi bugünde Devletimizin, Milletimizin İstiklal Marşımızın, Bağımsızlığımızın tek savunucusunun Türk Eğitim Sen olduğunu söyledi. Dün birlikte açılımı savunan sendikaların Diyarbakır’da Şeyh Sait hainini anma toplantıları yaptığının, Irakın kuzeyindeki ihanet toplantılarına delegasyon gönderdiklerinin unutulmaması gerektiğini belirterek sicili bozuk sendikal yapıların bu Ülkeye ve Türk Milli Eğitimine zarar verdiklerini anlattı. Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir AVAN “ Dünyada hiçbir devlet, kendisinin altını oyan ve kendisine ihanet eden kişileri devlet memuru olarak görevlendirmemiştir. Devlet memuru alırken mutlaka güvenlik soruşturmasını yapılmalıdır. Bu Ülkenin karşısında faaliyette bulunan hiçbir kişi devlet memuru olamamalıdır. Devlet memuru alınırken ehliyet ve liyakata bakılmalıdır. Sözlü ve mülakat ile devlet memuru alımına son verilmelidir. Türk Eğitim-Sen görevde yükselmelerde eşit ve adil bir yarışın, ehliyetin ve liyakatin esas alınmasını savunuyoruz. Geçmişte Milli Eğitimde sözleşmeli öğretmenliği kaldırmak için büyük mücadeleler verdik ve sözleşmeli öğretmenlik verdiğimiz mücadeleler sonucunda 2011 yılında kaldırıldı. Fakat 15 Temmuz 2016 sonrası OHAL’i  fırsata çevirenler bugün sözleşmeli öğretmenlik sistemini yeniden getirerek, öğretmenliğe de mülakat getirmişlerdir. Ülkeyi parti devletine dönüştüren bu tür politikalara her zaman karşı durduk ve bu oldu bittileri kabul etmiyoruz.  Türk Eğitim-Sen olarak sözleşmeli öğretmenliğe ve mülakatlara dava açtık er geç bu yanlış uygulamaları bitireceğiz.” dedi.

15 Temmuz alçak ve hain darbe girişiminden sonra kamuda yaşanan açığa alma ve ihraç olaylarına da değinen Gaziantep Şube Başkanımız Bekir AVAN “Bizler yargıç ve savcı değiliz bu ihanet girişimine katılan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılsın. Fakat Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu iş sulandırılmasın. Gaziantep’te de, İslahiye’de de bu işi sulandıran art niyetli kişiler var. Bazı üyelerimizi isimsiz ihbarlar ile görevden aldılar. Bu üyelerimizin hiçbir ilişkisi olmadığı halde sadece idareciliklerini elinden almak amacıyla Gaziantep’te hala oyun içinde olan şer odakları var. Bunlar amacına ulaşamayacak. Türk Eğitim-Sen olarak haksız yere mağdur edilenlerin yanında duracağız, mazlumların her zaman haklarını koruyacağız. Bu süreçte tek bir mazlumun göz yaşı akmamalıdır. Sendika olarak vatanımızın ve milletimizin bir ve bütünlüğü için, devletimizin bekası için dün olduğu gibi bugünde, yarında gözümüzü kırpmadan mücadele edeceğiz. Kamu çalışanı ve eğitim çalışanlarının hak arama mücadelesinde bütün şartları zorlayarak mücadelemize devam edeceğiz. Millet olarak demokrasimizi güçlendirerek, hukuku ayağa kaldırarak  sosyal devlet anlayışı içerisinde Ülkemizi daha yaşanılır hale getireceğiz. Biz bu görevimizi en iyi şekilde yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Toplantıda Türk Eğitim Sen Gaziantep İslahiye İlçe temsilciliği görevine gelen İlçe Temsilcimiz Ali SÖYLEMEZ , görevi devreden Eski İlçe Temsilcimiz Mehmet BİLGESOY’a plaket takdim etti. Yeni İslahiye İlçe Temsilciliğimiz aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

  1. Ali SÖYLEMEZ İlçe Temsilcisi
  2. Ahmet GÜLLÜ                  İlçe Mali Sekreteri
  3. İbrahim KÖLEMEN        İlçe Teşkilatlandırma Sekreteri
  4. Hakan YILDIRIM            İlçe Yönetim Kurulu Üyesi
  5. Oğuzhan ŞEN                    İlçe Yönetim Kurulu Üyesi
  6. Neslihan YILMAZ            İlçe Kadın Komisyonu Başkanı

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Yönetimi Olarak İslahiye İlçe Temsilciliği görevine seçilen yeni yönetime başarılar diler, temsilciliğimizin eski yönetimi olan Mehmet BİLGESOY, Sami ÇOMAK, Alper ATAM, Mehmet Cihangir BİLGİLİ’ye yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

162 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ