tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TES Başkanı İsmail KONCUK’tan Danıştay Açıklaması!

tesakademi

   

       Türk Eğitim-Sen: “Danıştayın Türban Kararının Kimin Değirmenine Su Taşıyacağı Belli”

              Türk Eğitim-Sen, Danıştay’ın türbanla ALES sınavına girmenin hukuka aykırı olacağı şeklindeki kararını degerlendirerek, “Söz konusu mahkeme kararının zamanlamasını manidar bulduğumuzu söylemeden geçemeyeceğiz. 2011 Genel Seçimlerine 6 ay kala Danıştay’ın böyle bir karar vermesinin, kimin değirmenine su taşımak anlamına geldiğini bu ülkede aklı başında olan her kesin anlayacağı muhakkaktır” dedi.
           Türk Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Sendika’nın yüksek öğretimde eğitim öğretimin önündeki tüm engellerin kaldırılmasından yana olduğu ifade edilerek, “Ancak, söz konusu mahkeme kararının zamanlamasını manidar bulduğumuzu da söylemeden geçemeyeceğiz. 2011 Genel Seçimlerine 6 ay kala Danıştay’ın böyle bir karar vermesinin, kimin değirmenine su taşımak anlamına geldiğini bu ülkede aklı başında olan her kesin anlayacağı muhakkaktır. Aynı zaman dilimi içerisinde imam hatip mezunlarının da polis meslek yüksek okulu sınavlarına girebilmesi doğrultusunda düzenlemeler yapılacağının açıklanmasını da kamuoyu yüksek feraseti ile değerlendirmelidir. Elbette, imam hatip mezunları da, diğer genel liseler ve meslek liseleri mezunları gibi polis meslek yüksek okullarına girebilmelidir. Söylemek istediğimiz, 8 yıldır çözülmeyen bir problemin seçimlerden 6 ay önce çözülmesi için harekete geçmek ne anlama gelmektedir” ifadelerini kullandı.

-“SİYASİ İKTİDAR HİÇ HAK ETMEDİĞİ OY ORANLARINA ULAŞTI”-

        Türkiye’de genç işsizlik oranının yüzde 27’lerde olduğunu ifade eden Sendika, “1 Milyona yakın üniversite mezunu, milyonlarca lise mezunu, 600 bin meslek yüksek okulu mezunu işsiz, umutsuzdur. Geleceğe yönelik hiçbir program yapamayan, hatta evlilik planları dahi yapamayan bu işsiz gençlik Türkiye’nin önündeki en büyük problem ve tehlikedir. Vatandaşlarımızın bankalara borcu 475 milyar TL’ye ulaşmış, ülkemizde borçsuz tek insan kalmamış, kredi kartlarına mahkum bir hayat yaşamak zorunda bırakılmıştır” dedi.
Sendika açıklamasında siyasi iradenin problemleri çözmekten uzak bir tutum sergilediğini ifade ederek, “Bütün bu problemleri yaşayan ülkemizde, siyasi iradenin bunları çözmek gibi bir gayreti ve isteği görülmemektedir. Neden? Çünkü, siyasetçi ülke insanının düşünce kodlarını çözmüş, bu kodlara göre siyasi politikalar oluşturmakta ve hiç de hak etmediği oy oranlarına ulaşmaktadır. Sürekli kavga ortamı, değerlerin istismarı, inandığımız değerlere hakaret edildiği gibi kaygılar insanımızın siyasi tercihlerini belirlemektedir. Bu basit ama sonuç alıcı siyasi manevralar 2011 Genel Seçimleri öncesinde de tek tek sahnelenecektir” ifadelerini kullandı.

-“YÜCE DİNİMİZİN SÜREKLİ İSTİSMAR EDİLMESİNE ZEMİN HAZIRLIYORLAR”-

       Dini değerler üzerinden siyaset yapanların yanı sıra, bunlara “gollük pasları” verenler de olduğunu ifade eden Sendika, “Bilerek veya bilmeyerek, kendilerini bir iş yaptım zannederek yüce dinimizin sürekli istismarına zemin hazırlayan zevat ta, bu istismarcılar kadar sorumludur” diye konuştu.

       Türk Eğitim-Sen olarak, tüm kişi ve kuruluşları uyardıklarını ifade eden Sendika, “Politikalarınızı dinin sembolleri üzerine oluşturma anlayışını terk edin, ellerinizi milletimizin ortak değeri olan yüce dinimizin üzerinden çekin! Bu ülkenin ve milletimizin geleceği, sizlerin temsil ettiği kuruluşların geleceğinden, sizin menfaatlerinizden çok daha önemlidir. Günlük politikalara, anlık menfaatlere ülke geleceğini ve çocuklarımızın istikbalini feda etmek kimsenin hakkı da, haddi de değildir” dedi.

61 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ