tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TERÖRİSTİN EVET GEREKÇESİ

tesakademi

pkk_evet_diyorAnayasa ve HSYK Kürdistan’a giden yolda engelmiş?

Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, anayasa değişikliğini Kürdistan’a giden yolun açılması için destekliyor.

Milliyetçiler.com sitesinin haberine Osman Öcalan, İngiliz BBC World Televizyonu’na verdiği mülakatta soruları şöyle yanıtladı:

“Neden “evet” diyeceksiniz?”

“Bu kirli savaşta 100 binin üzerinde masum Kürt gerillaları, Özgür Kürdistan için şehit düştü. Kürt halkının lideri aynı zamanda ağabeyim APO 10 seneden beri T.C devletinin zindanlarında yatmakta.

Ve nihayetinde savaşmakla bu sorunun halledilemeyeceğini anlayan AKP ve Tayyip Erdoğan hükümeti bu sorunu basta ağabeyim APO ve PKK önderliği ile birebir oturarak konuşarak ve PKK’nin talepleri olan Kürtçe eğitim, Kürt realitesi ve Kürtçe TV ile çözmeye çalışıyorlar, fakat bunlar bizim asıl amacımız için sadece kilometre taşıdır, asla yeterli değildir.”

“Bununla birlikte Kürt Açılımını mı kast ediyorsunuz“

“Evet daha sonrada bizim istek ve taleplerimiz olan maddeleri, Kürt açılımı adı altında hayata geçirdiler.

Kürt halkı olarak biz bundan büyük sevinç ve mutluluk duyduk, belki dağlarda on binlerce Kürt genci Kürdistan hayali için şehit düşmüş olabilir, ama onların o hayalleri artık gerçek olmak üzeredir. Bu Referandumdan sonra 2012 de yapılacak ikinci bir Referandumda, Bağımsız Kürdistan kurulacaktır. Bütün bu gerçekler ışığında 12 Eylül referandumunda oyumuzun rengi evet olacaktır“.

“Peki Türkiye’de neden resmen evet demek yerine referandumu boykot edeceğiz, oy vermeye gitmeyeceğiz diyor Kürt entelijansiyası, Kürt aydınları?”

“PKK önderliğinin aldığı stratejik taktik gereği,bu şekilde hareket etme kararı aldık”.

“Bu referandumun en tartışmalı iki maddesi olan Anayasa ve HSYK’ nin değiştirilmesine siz   de sıcak bakıyor musunuz?“.

“Anayasa ve HSYK kurulları, derin Faşist Türk Devletinin çöreklendiği temel kurumlardır. Bu referandum sürecinden sonra o kurumlara Kürtlere düşman olmayan ve gelecekte kurulacak Kürdistan’ın temellerine karşı çıkmayacak ılımlı, İslamcılar atanacaktır. Biliyorsunuz kurulacak Kürdistan’a en büyük muhalefeti yapan Türk Ordusunun katil paşaları, bu süreçte ABD’nin sağladığı lojistik destek ile tasfiye edildiler”

OSMAN ÖCALAN KİMDİR?

Osman Öcalan, 1992 yılında bir ay içinde üç tane birliğimize saldırarak, toplam 74 tane şehit verdiğimiz saldırıları bizzat yöneten “Ferhat” kod adlı PKK elebaşından başkası değil.

30 Ağustos 1992’de Şemdinli’nin Alan Jandarma Hudut Bölüğü saldırıya uğradı. Bu saldırıda, 19 şehit verdik. Saldırıyı Osman Öcalan yönetti.

Bu saldırıdan 15 gün bile geçmeden, 13 Eylül 1992’de Aktütün Jandarma Hudut Bölüğü Osman Öcalan liderliğindeki terörist grup tarafından saldırıya maruz kaldı. Teröristlere büyük darbe indirilmesine rağmen, 22 Mehmetçiğimizi sonsuzluğa uğurladık. Sorumlu yine Osman Öcalan’dı.

Bu saldırıdan tam 14 gün sonra, 27 Eylül 1992 tarihinde, teröristlerin bu defaki hedefi Derecik Komando bölüğüydü. Saldırının çapı çok büyüktü. Teröristler, sınırın hemen öte yanında, Osman Öcalan’ın kontrolündeki Hakurk terörist kampından gelmişlerdi. Bu saldırıda tam 33 Mehmetçiğimiz şehit düştü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek, “İhaneti Gördüm” kitabında Öcalan’ın, Derecik’e saldırı sürerken, bölgeyi gören Nahal Tepe’de saldırıyı yönettiğini yazıyordu.

Böylece Osman Öcalan’ın bizzat yönettiği bu saldırılarda sadece bir ay içinde toplam 74 Mehmetçiği şehit verdik.

 

Kaynak :gazete5.com

http://www.gazete5.com/haber/pkk-abdullah-osman-ocalan-ferhat-kod-alan-aktutun-referandum-evet-5-eylul-201-39659.htm

6 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ