tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Şura’da "Andımız Kaldırılsın" Teklifi

tesakademi

            18. Milli Eğitim Şurası Genel Kurulu’nda Kilis Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cinoğlu, her sabah okullarda okunan ‘andımızın’ kaldırılmasını talep etti. Cinoğlu’nun bu sözleri üzerine salondan tepki sesleri yükseldi.
             Cinoğlu, okullarda okutulan ‘andımızın’ kaldırılması için de önerge vereceğini dile getirdi. “Lütfen yanlış anlaşılmasın. Salonda bulunan herkes kadar milletimi seviyorum ve hiçbir art niyetim yok.” diyen Cinoğlu, şöyle devam etti: “Her sabah okunan andımızın rutin bir hale geldiğini ve öğrenciler üzerinde olumlu bir davranış değişikliğine katkıda bulunmadığına inanıyorum. Bunun da ülkemizdeki askeri anlayışın eğitime bir yansıması olarak görüyorum ve kaldırılmasını teklif ediyorum.”

               Cinoğlu’nun bu sözleri üzerine salondan tepki sesleri yükseldi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise salondan müdahale edilmemesini isteyerek, “Müdahale edilmesi gereken bir şey olursa ben ederim.” dedi.

               TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI KONCUK KÜRSÜDEN, NE MUTLU TÜRKÜM DİYEREK İNDİ

           Bunun üzerine söz alan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da “Milletimizi kültürsüzleştirmek adına her şeyi yapıyoruz. Okul kültürü, kurum kültürü bu kadar önemli de bu milletin bir üst kültürü olması bir üst kimlik ile anılması niye insanları rahatsız ediyor. Bu iyi niyetli bir yaklaşım değil. Bu ülkede Anadolu coğrafyasında bu millet tutunabilmek için bin yıldır mücadele veriyor. Biz bunu görmek zorundayız. Bunu görmeden küçük menfaatlerle olayları değerlendirdiğimiz sürece emin olun bu coğrafyada yaşamamız her geçen gün daha da zor olacaktır.” diye konuştu. Koncuk, “Hele Milli Eğitim Bakanlığı gibi bu ülkenin kültürüne hizmet etmek zorunda olan, mecburiyetinde olan bir bakanlığın bu konuda hassasiyetini en net şekilde bizzat Milli Eğitim Bakanı’nın ağzından ifade etmesi bu milleti de bizleri de rahatlacaktır.” ifadesin kullandı. Koncuk, kürsüden, “Ne mutlu Türküm” diyerek indi.

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ