tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ŞUBEMİZDEN GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

ŞUBEMİZDEN GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET
tesakademi

        Şube Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’yi ziyaret ettik. Ziyarette, 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle İlimizdeki eğitim öğretimin genel durumu ve Bakanlığın 2019’da normal eğitime geçilmesi hedefini yakalamak için Gaziantep’te neler yapıldığıyla ilgili konularda sohbet ettik. Milli Eğitim Müdürümüz, okullaşmayla ilgili yapılan çalışmaları bizlere anlattı.

        Gaziantep’te yapılacak yöneticilik mülakatlarında ayrımcılık yapılmamasını, sınava giren herkesin yöneticilik için ehliyet ve liyakatine bakılmasını, sınavda herkese eşit ve adil davranılmasını, kamuda ve eğitim çalışanları arasında yapılan ayrımcılığa son verilmesi gerektiğini belirttik. Milli Eğitim Müdürümüz, mülakatta komisyon üyelerinin liyakata önem vereceklerini, sınavın adil olacağını söyledi.

        Eğitim çalışanlarının yaşadığı çeşitli mağduriyetlerle ilgili örnekler vererek istişarelerde bulunduk. Eğitim çalışanlarının Gaziantep’te yaşadığı problemlerin çözülmesi için somut öneriler sunduk.

        Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’ye Halk Bankasıyla 4 yıllığına kişi başı 2200TL’ye imza atılan promosyon anlaşması için teşekkür ettik. Promosyon konusunda Gaziantep’te, Türkiye’nin hiçbir ilinde olmayan, okul okul bankalarla anlaşma yapılması gibi yanlış bir uygulama vardı. Bu uygulamanın sona erdirilip Gaziantep’i promosyon konusunda normale döndürmek gerekiyordu. Bu konuda Milli Eğitim Müdürümüz risk alarak bu problemin çözümü için önemli çalışmalara imza attı. Bankaların eğitim çalışanlarına daha fazla promosyon vermesi için zorlu bir müzakere süreci yürüttü.

        Gaziantep’te ve Ülkemizde birlik beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu, eğitim çalışanları arasında da birlik ve beraberliğin mutlaka sağlanması gerektiğini belirtip, iyi dilek ve temennilerde bulunarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretimiz tamamladık.

        TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

 

 

43 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ