tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Şube Başkanımızdan Şuraya Tepki

tesakademi

                                                              

    Şube Başkanımız Bekir AVAN;gazetecilerle yapmış olduğu mulakatta  Kızılcahamam’da toplanan18. Milli Eğitim Şurasına yönelik tepki göstererek eleştirilerde bulundu.

    Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bekir AVAN; 18. Milli Eğitim şurasında öğretmenlerin dışlandığını ve adeta mahkum edildiğini ileri sürerek, öğretmenlik mesleğine bazı kişilerin savaş açtığını iddia etti.

          Hükümetin tüm öğretmenleri sözleşmeli yapmaya çalıştığını kaydeden Avan, “Tüm öğretmenlerin sözleşmeli olması Ak Parti hükümetinin gizlediği ve belli kişiler aracılığıyla dillendirip uygulamaya sokmak istediği bir durumdur. Bazı AKP’li milletvekilleri, bürokratlar ve birkaç sendikada gerçekleşen 18. Milli Eğitim Şurasında gerçek niyetlerini ortaya koyarak İstiklal Marşımız ve andımızın okunmasına karşı çıkmışlardır. Bu zihniyetler İstiklal Marşımız ve andımızın okunmasına tahammül edemeyen kişiliklerdir. Bu durumlarını yiğitçe söyleyemeyenler 18. Milli Eğitim Şurasına art niyetlerini alet etmişlerdir. Marşımız ve andımıza karşı açtıkları savaşı açıkça ortaya koymuşlardır” diye konuştu.

              İSTİKLAL MARŞI VE ANDIMIZ İÇİN ASLA TAVİZ VERMEYİZ 

     Türk Eğitim-Sen olarak Okullarda İstiklal marşı ve andın okunmasından asla taviz vermeyeceklerini söyleyen Bekir Avan, “İstiklal Marşımıza ve andımıza kimlerin karşı olduğunu çok iyi bilmekteyiz ve bunlara karşı kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizin her bir köşesinde istiklal marşımız ve andımız okunmaya devam edecektir buna kimse engel olamaz” şeklinde konuştu.

            SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK OLMAZ

      Öğretmenlik mesleğinin sözleşmeli olarak devam etmeyeceğini de sözlerine ekleyen Avan, “Bütün bu olaylarla ilgili üyelerimizi ve yüce Türk milletini kararlı olmaya ve ülkemizin yarınları için daha kararlı bir mücadeleye davet ediyoruz. Art niyetli talep ve istekler Türkiye’mizde asla uygulama alanı bulamayacaktır” dedi.

  Gaziantep27gazetesi

                

10 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ