tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

SÖZLEŞMELİLERE SÖZÜNÜ TUTMAYANLARIN YÜZÜNÜ KIZARTACAĞIZ

tesakademi

       sozlesmeli-kolelik                                                                                  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un sözleşmeli öğretmenlerle ilgili basın açıklamasıdır.

       Milli Eğitim Bakanlığı kamuoyunu aldatıyor. 10 Bin kadrolu öğretmen atayacağım diyen Milli Eğitim Bakanı ÇUBUKÇU gerçekte 3698 öğretmen atadı, çünkü atananların 6122’si zaten sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaktaydı.

       Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, kadrolu olarak atanan 6122 sözleşmeli öğretmenin yerine 21-28 Aralık tarihlerinde sözleşmeli öğretmen atanacak. Bu durum atanamayan öğretmen adayları bakımından, çaresizliklerinden, bir şans olarak değerlendirilmekte birlikte, ARTIK SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMAYACAĞIM, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİ KADROLU YAPACAĞIM diyen Sayın ÇUBUKÇU’nun sözünün üzerine yattığının çok net bir göstergesidir.

       Bu sözü bugüne kadar YERİNE GETİRMEYEN Milli Eğitim Bakanı ÇUBUKÇU, artık sözünü unutan, söz verip yerine getirmeyen bir BAKAN durumundadır. Bugünden itibaren Milli Eğitim Bakanı ÇUBUKÇU’nun verdiği hiçbir söze güven duyulmayacaktır. Türk Eğitim Sen, Sayın Bakanın bu ayıbını her platformda en gür şekilde dile getirecektir.

       Türk Eğitim Sen sözleşmeli öğretmenlere bir söz vermiştir. O söz; Sayın ÇUBUKÇU’nun sözünü tutmadığını Ankara’da hep birlikte haykırmaktır. Türk Eğitim Sen Çubukçu gibi davranmayıp sözünün arkasında olacak, bu sözü tutacaktır.

       Anlaşılan odur ki, Ankara 2010 yılında sözleşmeli öğretmen eylemi ile daha da ısınacaktır. Tarihini yakında ilan edeceğimiz SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER HAKKINI ARIYOR MİTİNGİ için bütün sözleşmeli öğretmenler hazırlıklı olmalıdır. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmeleri ile ilgili en kısa zamanda bir açıklama yapılmaması durumunda Türk Eğitim Sen Genel Merkezi eylem için düğmeye basacaktır.

       Türk Eğitim Sen söz verip yerine getirmeyenlerin YÜZÜNÜ KIZARTACAK güce sahiptir.

       TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

 

8 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ