tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya geçirilme takvimi derhal ilan edilmelidir.

tesakademi

  genel_baskan_slidecontent_thumb                                                                                         Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasıyla ilgili takvimin ilan edilmesini istedi.

       Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, sözleşmeliler başta olmak üzere öğretmenlerin sorunlarına değinerek, 13 Martta “Haklarımız ve Geleceğimiz İçin Büyük Ankara Yürüyüşü ve Mitingi” düzenleyeceklerini belirtti.

       Bugüne kadar sözleşmeli öğretmenlere verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade eden Koncuk, şunları kaydetti:

       “Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenleri sürekli oyalamaktadır. Son olarak Bakan Nimet Çubukçu, 70 bin civarındaki öğretmenin kadroya geçirilmesi için taslağın Maliye Bakanlığına gönderildiğini söyleyerek yine sözleşmeli öğretmenlerin ağzına bir parmak bal çalmıştır. Bundan aylar önce de sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin çalışma yapıldığını söyleyen Çubukçu’nun açıklamaları nedense bir türlü hayata geçirilmemektedir.

       Çubukçu’nun inandırıcı olması için sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasıyla ilgili çalışma takvimi derhal ilan edilmelidir. Bakan Çubukçu’nun bu açıklamayı Türk Eğitim-Sen’in 13 Mart mitingini baltalamaya yönelik yaptığı çok açıktır.”

       Koncuk, sözleşmeli öğretmenlere kadro sözünü yerine getiremeyen ve bugüne kadar hiçbir icraatta bulunmayan Çubukçu’nun istifa etmesini” istedi.
Anadolu ajans

8 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ