tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Sözleşmeli Öğretmenler Müdür Yetkili Olamayacaklar

tesakademi

meb_logo_slidecontent_thumb         MEB, Sözleşmeli öğretmenleri müdür yetkili öğretmen olamayacağını ve bu durumda olan öğretmenlerden müdür yetkililik görevlerinin alınmasını talep etti…
        Sözleşmeli öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ikinci sınıf öğretmen muamelesi bu kezde yüzünü Müdür yetkili öğretmenlik konusunda gösterdi.
        Milli Eğitim Bakanlığı 81 Valiliğine gönderdiği yazı ile sözleşmeli öğretmenlerin Müdür yetkili öğretmen olamayacağını, bu durumda olan sözleşmeli öğretmenlere ise ek derslerin öğretmen sözleşmeli öğretmen statüsü üzerinden ödenmesi gerektiğini bildirdi.

        Bu talimat üzerine bir çok ilde müdür yetkili öğretmen olarak görev yapmakta olan sözleşmeli öğretmenlerimizin üzerinde müdür yetkililik görevi alınarak ek ders ücretleri sözleşmeli öğretmen olarak tahakkuk ettirilmeye başlanmıştır.
    Eğitimin bütün sorunlarını hallettiniz de gözününüzü verdiği emeğin karşılığı olan müdür yetkili sözleşmeli öğretmenlerimizin haftalık 3 saat ek dersine mi diktiniz.
    Bu uygulamaya sadece pes diyoruz. Yaptığınız bu uygulamalar ile Eğitim camiasında prestij kaybetmeye devam etmektesiniz Sayın ÇUBUKÇU…

Kamudanhaber.com 

142 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ