tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

SOYTARILIK, MİZAH, SANAT VE SENDİKACILIK

tesakademi

       utandiran_sendika                                                                         Geçenlerde Başbakan’ın Hatay mitinginde malum sendika mensupları akıllara zarar bir slogan üreterek, Anayasa Referandumuna ne kadar çok destek verdiklerini göstermek istediler. Başbakandan da takdir aldılar ve “zeki adamlar” sözüyle ödüllendirildiler. Bu gazla nereye giderler Allah bilir.

 
       Bu referandumdan EVET çıkmaması halinde, iktidarın 2011 genel seçimlerinde güç kaybetmesinin, kendi gelecekleri açısından ne kadar tehlikeli sonuçlar doğuracağını iyi hesap eden bu malum sendika yöneticileri, başta genel başkanları olmak üzere zaten bugüne kadar hiç yapmadıkları sendikacılığı, en azından isimlerinde sendika yazdığını da unutarak işi gücü bir yana bırakıp EVET’çiliğe soyundular. AKP il ve ilçe teşkilatlarını bile bulamadığı propaganda tekniklerini de bulmak gibi, ancak büyük zeka sahiplerinin ulaşabileceği, üstün  mizah ve sanatsal yönlerini de kullanarak asla unutulmayacak buluşlara imza atmaktadırlar.

 

       Sanat, mizah ve soytarılığı bir birine karırştırmak gibi büyük bir hünere de sahip olan bu büyük sendikacıların(!) en son marifeti Hatay Mitinginde açtıkları pankartta yazılıydı;” “Nikah masasında bile bu kadar iştahla ‘evet’ dememiştik”. Türk Eğitim Sen olarak bu olayı haber yaparak; “Kendi nikâhımda bile bu kadar rahat ‘evet’ diyememiştim” şeklinde kamu oyuna duyurmuştuk. Bu büyük mizah ve sanat şahaseri sloganı nasıl unutarak, bir kısmını değiştirmişiz bilmiyorum, her halde ezberci olmadığımızdandır(!) Bu olayı haber yapma gereği duyduk, çünki, bazılarının ne büyük korkular, endişeler içinde olduklarını, hali pür melallerinin cümle alem tarafından bilinmesini istedik. Adam olmadıklarını biliyorduk, ancak bilmeyenler de bilsin istedik.

 
       Kendi nikahlarını siyasi olaylara peşkeş çekmekten biraz olsun endişe duymayanlar, yaptığımız haber ve öne sürdüğümüz gerçeklerin acısıyla, bunu, ancak, “Zeka sahibi insanlar anlar.” diye aptalca bir savunma yaparak, yedikleri herzeyi sanat, mizah diye yutturmaya çalışmakta, insanımızın zekasıyla da alay etmekte bir beis görmeksizin, çırpındıkça battıklarının farkına varamamaktadırlar.

 
       Türk Eğitim Sen, bugün ülkenin en büyük sendikasıdır. Bu büyüklük, siyasi angajmanlar, iktidar desteği ile elde edilen bir başarı değildir. Dolayısıyla, bizim, kimin iktidar olduğuyla ilgimiz ülkemiz, milletimiz ve üyelerimizin hak, hukuku ve geleceği ile ilgili kaygılarımızdandır. Ancak, varlıklarını bir siyasi iktidarın varlığı, yokluğu ile ilişkilendirenler, mevcut konumlarını muhafaza etmek, bulundukları alanda tutunabilmek için ağababalarının doğrularını da yanlışlarını da savunmak zorundadır. Bunu bile anlayabilmemiz mümkündür, fakat nikah gibi, şerefimiz ve aile bağlarımızın bu uğurda meze yapılmasını anlayamayız. Sorumlu sendikacılık anlayışımız, değerlerimize ölümüne bağlı olmamız eğitim alanında bu soytarılığı yapanları deşifre etmemiz gerektiğini bize söylemektedir. Ya bu alanda adam gibi tutum takınacak ve sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz, ya da ipliğiniz pazara çıkarılacaktır.

 
       Kendi ikbal kaygıları ile, yaptıkları hatayı görmezden gelenler, pis nefislerinin geleceği adına her türlü zillete katlananlar, sadece birilerine hoş görünmek, onların değirmenine su taşımak gibi siyasi dejenerasyonu devam ettirmek gibi bir sorumluluğu olduğunu düşünenler, eğitim-öğretim gibi önemli bir alanda var olma hakkına sahip olamazlar. İşte, yaşananların en önemli sebebi budur. Yani, destekledikleri iktidarın gideceği korkusu, bundan dolayı yaşadıkları travmanın miting alanlarına dışa vurum olarak en seviyesizce ve ahlaksızca yansıması; “Nikah masasında bile bu kadar iştahla ‘evet’ dememiştik”.

 
       Bu kokuşmuşluğu, çürümüşlüğü mizah, sanat diye takdim etmek soytarılığın fevkinde bir durum değil de, nedir? Böylesine küçülerek, nikahlarını, kendi ifadeleri ile, sanatsal faaliyetlere (!) meze yapmaktan çekinmeyenlerin, yalakalığın hengi mertebesine çıktıklarını kamu oyunun takdirine bırakıyoruz. Yüce Allah hepimizi, şahsi kaygılarımız ve nefislerimiz için değerlerimize sırt çevirmekten, bu değerlerimizi basamak olarak kullanmaktan korusun! Şerefiyle yaşayanlardan eylesin, Amin.
 

       TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

 

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ