tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ŞİDDETE HAYIR! ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!

ŞİDDETE HAYIR! ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
tesakademi

OKULLARDA YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASI “ŞİDDETE HAYIR” EYLEM PLANI

Öğretmene ve eğitim ortamına yönelik saldırı ve şiddete karşı 10-12 yıldır Gaziantep’te tüm sendikalarla birlikte hareket etmekteyiz. 18 Aralık 2017 Pazartesi (yarın) Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikalarının Gaziantep Şubeleriyle “Şiddete Hayır” basın açıklamasını Gaziantep’teki okullarda yine bir arada yapacağız. Tabii ki bu açıklama hemen hemen tüm Türkiye’de yine aynı sendikalarla birlikte eş zamanlı olarak yapılacaktır. Bu anlamda bu konuda birlikte hareket eden sendikaların Şube Başkanlarına, Yönetim Kurulu üyelerine, tüm İş Yeri Temsilcilerine ve üyelerine Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

1-“Şiddete Hayır” basın açıklamasını tüm sendikalar İş Yeri Temsilcilerine iletip bilgilendirerek bu eylem planının uygulanmasını sağlayacaklar.

2-Tüm sendikalar üyelerini cep telefonu mesajı, şube web siteleri ve sosyal medya yoluyla bilgilendirerek, okullarda birlikte hareket edilmesini ve duyarlılık oluşturulmasını sağlayacaklar.

3-“Şiddete Hayır” basın açıklaması 18 Aralık 2017 Pazartesi (yarın) sabah okullarda ilk ders öncesi, İstiklal Marşı törenini takiben yapılacaktır.

4-Basın açıklaması 2 sayfa olup, şayet dört sendikanın da okulda İş Yeri Temsilcisi varsa açıklama yarımşar sayfa okunarak birlikte yapılacaktır.

5-Okulda 3 sendikanın İş Yeri Temsilcisi varsa açıklama üçe bölünerek birlikte okunacaktır.

6-Okulda 2 sendikanın İş Yeri Temsilcisi varsa 2 sayfalık basın açıklaması ikiye bölünüp birer sayfa olarak okunacaktır.

7-Okulda sadece bir sendikanın İş Yeri Temsilcisi varsa tüm açıklama o sendikanın İş Yeri Temsilcisi tarafından yapılacaktır.

8-Okulda hiçbir sendikanın İş Yeri Temsilcisi yoksa açıklama herhangi bir sendikanın üyesi veya sendikalı olmayan bir öğretmen tarafından yapılması sağlanacaktır.

9-18 Aralık 2017 Pazartesi günü “Şiddete Hayır” basın açıklamasıyla birlikte isteyen sendikanın okullarda protesto amaçlı yakalara siyah kokart takması kendi iradesinde olacaktır.

10- 18 Aralık 2017 Pazartesi günü tüm sendikaların Şube Yöneticileri sabah ilk ders öncesi farklı okullara giderek o okulda açıklamayı bizzat Şube Yöneticileri olarak yapacaklardır.

11- 18 Aralık 2017 Pazartesi günü saat 14:00’da Maarif Meydanında, Atatürk Anıtı önünde (Belediye Pasajı Üstü) tüm sendikaların Şube Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla okullarda yapılan açıklama basın davet edilerek burada da yapılacaktır.

12-“Şiddete Hayır” basın açıklaması için dört sendikanın logolarının bir arada olduğu afiş-görsel hazırlanarak Şube Web siteleri ve sosyal medya ortamında eylem günü öncesi eğitim çalışanlarının ve kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

Gösterdikleri ilgi, anlayış ve duyarlılıktan dolayı Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim-İş Şube Başkan ve Yöneticilerine Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkan ve Yöneticileri olarak ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla…

“ŞİDDETE HAYIR” AÇIKLAMA METNİİÇİN TIKLAYINIZ

 

  

581 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ