tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ŞEHİT İSİMLERİNİ OKUL ADLARINDAN ÇIKARMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

tesakademi

       sehitler                                                                                    Söz konusu haberler ve basın açıklaması sonrasında Orta Öğretim Genel Müdürü Emin GÜRKAN’ı ve MEB Müsteşarı Muammer Yaşar ÖZGÜL’ü arayan Genel Başkan İsmail KONCUK, MEB’in bu konuyla ilgili basın açıklaması yapmasının güzel, ancak yetersiz olduğunu, bu konuyla ilgili sendikamıza yüzlerce telefon ve mail geldiğini söyleyerek, “MEB bu konuda 81 il valiliğine bir yazı göndererek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehit isimlerinin “şehit” sıfatı ile okullarımıza verilmeye devam edileceğinin bildirilmesini” istedi.

       Müsteşar Muammer Yaşar ÖZGÜL’ün, Bakan Nimet ÇUBUKÇU’nun ülke dışında olduğunu, gelir gelmez böyle bir yazının hazırlanacağını söylemesi üzerine, Genel Başkan KONCUK, “Bu haberle kamuoyu rahatsız olmuştur, Bakanın ülkeye dönmesi beklenmeden bu yazı yazılmalıdır, gerekiyorsa Bakan Nimet ÇUBUKÇU’ya telefonla bilgi verilerek, onayı alınabilir.” dedi. Müsteşar Muammer Yaşar ÖZGÜL, “ Bakanla görüşmeye çalışacağını” söyledi.

        Açılım tartışmalarının yaşandığı bugünlerde, yeteri kadar incinmiş olan,  aziz Milletimiz, şehit ve gazilerimiz konusunda çok daha hassas bir durumdadır.Milli Eğitim Bakanlığı bu gibi konularda çok daha hassas olmalı ve kamuoyu tarafından yanlış anlaşılacak her türlü konuda azami gayret göstermeli, kılı kırk yarmalıdır.

       Bu ülkede şehit isimlerinin kaldırılmasına kimsenin gücü yetmeyeceği gibi, kimse bunu düşünmeye dahi cesaret edemez. Aziz Milletimiz ve bizler buna asla izin vermeyeceğiz.
                                                                                                      TÜRK EĞİTİM-SEN

2 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ