tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Şahinbey İlksan : Mircan KARAKUŞ

tesakademi

İlimiz Şahinbey ilçesi İlksan temsilci seçiminde sayım sonuçları kesinleşti. Şahinbey ilçesi 3 delegesinden 2 tanesi Eğitimsen, 1 tanesi de Türk Eğitim-Sen delegemiz Mircan KARAKUŞ olarak kesin kayıtlara geçmiştir.

Şahinbey ilçesinde 28 Nisan da yapılan İlksan temsilci seçimlerinin gece saat 02.00 a kadar devam etmesi ve divan kurulunun seçim sonrası sayımında 2 oy ile 1 delegeyi kazanan sendikamızın almış olduğu sonuca, Eğitimsen tarafından itiraz edilmişti. İlimiz toplam delege sayısının 14 olduğu bilinirken sendikamızın alacağı 1 delege ile çoğunluğu sağlayacak olması ve Ankara’ya gönderilecek 4 delegenin de tarafımızdan seçilecek olmasının diğer sendikaları memnun etmediğini biliyoruz. İtiraz edilen sonuç dışında sendika delegeleri bazında sayıya bakıldığında 7 Türk Eğitim-Sen delegesi, 3 Eğitimsen delegesi ve 3 Eğitimbirsen delegesi kesin seçilmiş durumdadır. Bu durumda belirsizliğini koruyan 1 adayın Türk Eğitimsen tarafından seçilmesinin 8 çoğunluğunu sağlayacak olması seçimin sonucunu da alenen ortaya çıkarmış olacaktı. Ve nihayet bugün Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Celal Kartal’ın başkanlığındaki divan kurulu seçimi tekrar saymış ve her ne hikmetse(!) beraberlik gibi bir sonuç çıkmıştır. Çıkan beraberliğe yaptığımız itirazı Divan kurulunun kabul etmemesi ve kura çekimi yapılacağında diretmesi üzerine Türk Eğitimsen olarak salonu terketmemiz sonrası, yapmış oldukları kura çekiminde yine Mircan KARAKUŞ ismi çıkınca Gaziantep İl bazında İlksan seçiminin galibinin TÜRK EĞİTİM-SEN olduğu kesinleşmiştir. Bu seçim sürecinde divan kurulunun emek ve çabalarına saygı duyarak, işi buralara kadar getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. (!)

Son ve artık kesin seçim sonuçları ile TÜRK EĞİTİM-SEN ilimiz İlksan delege sayısının 8 tanesini kazanarak Gaziantep’te TEK SÖZ SAHİBİ olduğunu resmen ve alenen herkese ilan etmiş bulunmaktadır.

KAZANILAN BU ZAFERDE EMEĞİ GEÇEN, DESTEK VEREN/VERMEYEN TÜM EĞİTİM CAMİASINA, TEŞEKKÜRLERİMİZİ BİR KEZ DAHA SUNUYORUZ…

503 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcihan katıoğlu dedi ki:

    Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık

BİR YORUM YAZ