tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Saçları jöleli diye okula almadılar

tesakademi

Cümcüm, Biz Türk Telekom Lisesi’nde okuyoruz. Sabah okula gittiğimizde okul müdürümüz Şanlıurfa Türk telekom lisesi saçları jöleli diye okula almadılar 9 aralık 2010

Siverek Türk Telekom Lisesi’ne giden bir grup öğrenci, bu sabah okul idarecilerince, saçları jöleli ve uzun olduğu gerekçesiyle okula alınmadı.

s1.jpeg

Kaymakamlık önünde eylem

Bunun üzerine öğrenciler, kendilerini derse almayan Okulu Müdürü Tekin Ergün’ü, İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne şikayet etmek için yaklaşık 1 kilometre yürüyerek, Kaymakamlık binası önünde eylem yaptı. Kaymakamlık önünde öğrencilerin toplandığı ihbarı üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye geldi. Toplanan öğrencilerle görüşen polis yetkilileri, onlara herhangi bir müdahalede bulunmadı.

s2.jpeg

Saçları jöleli ve uzun olduğu gerekçesiyle okula alınmadıklarını söyleyen 10’uncu sınıf öğrencisi Hüseyin Cümcüm, daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Hakaret ve küfür

Cümcüm, Biz Türk Telekom Lisesi’nde okuyoruz. Sabah okula gittiğimizde okul müdürümüz saçlarımı jöleli olduğu gerekçesiyle bizi sınıfa sokmadı. Havadan sudan bahanelerle bizi okula almak istemiyor. Sürekli hakaret ve küfürlerine maruz kalıyoruz. Biz okulumuza gidip geliyoruz, saçlarımız yüzünden neden eğitim görmemiz engelleniyor. Öğretmenlerimizle konuşmamıza rağmen aynı şekilde davranılıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden bize bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruzâ�� diye konuştu.

s3.jpeg

 

Haber Kaynağı :

91 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ