tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ÖSYM’den sınav görevlileri hakkında açıklama!

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Merkezi Sistem Sınavları da görev alan sınav görevlileri hakkında ÖSYM’den açıklamalar.

tesakademi

  1-Sınav görevlilerinin eğitimi ve sertifikasyonu konusunda ÖSYM tarafından yeni bir planlama yapılacak

2- Sınav görevlilerinin seçiminde gerekli titizliğin gösterilecek, Salon Başkanı olabilmek için en az üç kez gözetmenlik, Bina Sınav Yöneticisi ve Yönetici Yardımcısı olabilmek için en az üç kez Salon Başkanlığı yapmış olması şartı aranacak.

3- Özellikle bina Sınav Sorumlusu ve Yardımcısı ile Salon Başkanlarının sınav uygulaması konusunda tecrübeli, halka ilişkiler konusunda sorunlu olmayan kişilerden seçilmesine azami dikkat gösterilecek.

(Sınav görevlilerinin büyük bir kısmının öğretmen olması nedeniyle halka ilişkiler konusunda sorunlu olmayan kişilerden kastedilenler her halde öğretmenler değildir. Halka ilişkiler konusunda sorunlu olmayan kişinin tespiti nasıl ve kim tarafından yapılacaktır? )

4- ÖSYM aleyhine açılan adli ve idari davalarda maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verilmektedir. Bu tazminatlar ÖSYM’ce ödenmekte ise de Sınav Uygulama Yönergesine aykırı davranışları açık ve sabit olan görevlilere rucü edilmesi söz konusu olacak.

ilgili açıklama için tıklayınız.

www.kamudan.com

125 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ