tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Öğrencilerin ilgisi sevindiriyor.

tesakademi

    

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Uğur Mumcu Kütüphanesi’ne öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, temel belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Marangoz, çalışmaların başında eğitime katkı faaliyetlerinin olduğunu belirterek, “Şehrimizdeki eğitim çıtasının yükseltilmesi, başarının üst düzeylere taşınması için Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de her türlü katkıyı göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi kültür hizmetleri arasında yer alan Uğur Mumcu Kütüphanesi, öğrenci ve okumayı seven halkımıza rahat ve nezih bir ortamda hizmet vermektedir. Kütüphanemize öncelikli olarak Üniversite öğrencileri, KPSS sınavlarına çalışanlar ve Açık Öğretim Fakültesi lisansüstü eğitim gören öğrenciler gelmektedir. Bunun yanı sıra orta öğretim öğrencilerimiz de, ders ve yıllık ödevlerini hazırlamak için kütüphanemizden faydalanmaktadır” dedi.

Okumaya meraklı vatandaşların kütüphanede bulunan mevcut kitaplardan faydalanabileceklerini dile getiren Marangoz, “Kütüphanemizin verdiği hizmetler arasında okumaya meraklı olan vatandaşlarımızın klasik roman ve değişik kitaplarından faydalanabilirler. Vatandaşlarımız, ister kütüphanede, isterse kütüphanemize üye olarak istediği kitabı evine götürerek faydalanabilirler” diye konuştu.

2010 YILINDA 10 BİN KİŞİ KÜTÜPHANEMİZDEN FAYDALANDI
Sema Marangoz, “2010 yılında Uğur Mumcu Kütüphanemizden yaklaşık 10 bin kişi faydalandı. Bunların yanında kütüphanemizde internet ortamını kullanmak suretiyle ev ödevi, araştırma gibi hizmetlerden yaklaşık 1200 vatandaşımız faydalandı” dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, ‘Tatil ve bayram günleri hariç yıl boyu haftanın beş günü vatandaşların saat 08.00-17.00 saatleri arasında kütüphaneden düzenli olarak istifade ettiğini’ belirtti. Parantez


10 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ