tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Nurdağı İlçemizden Çanakkale Zaferi…

tesakademi

Vatan –Bayrak –Kur’an bilincine sahip bir milletin mücadelesinin verildiği Çanakkale Zaferi Dünya Tarihi’nde yerini almıştır.

Türk Eğitim-Sen Nurdağı Temsilciliği olarak 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

Çanakkale’de şehit düşen Mehmetçiklerimize indirilen hatim duasının Bekir ŞEN tarafından okunması ile başlayan program, ilçe temsilcimiz Tezcan Canik’in konuşması ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak araştırmacı-yazar Mehmet Çetinkaya katılmış olup, Çanakkale Zaferi’nin günümüze yansımaları ve Çanakkale’de yaşanmış insanlık dersi veren olaylar hakkında bilgiler verildi. Davetimize icabet eden ve bizi hiçbir zaman kırmayarak davetimize katılan Mehmet ÇETİNKAYA’ya sendika il şube başkanımız Bekir AVAN tarafından plaket takdim edilmesi ile program sona erdi.

Programa katılan misafirlerimize Türk Bayrağı-Kur’an-ı Kerim meali-Çanakkale Zaferi bilgilendirici dökümanları hediye edilmiştir.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’nın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılan misafirlerimize teşekkür ederiz.

Çanakkale’de Bayrağı düşürmeyen şehitlerimizi şükranla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

 

 

 

 

Tezcan CANİK

Türk Eğitim-Sen

Nurdağı Temsilcisi

 

 

 
 

 

156 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. MEHMET ALTUNBAŞ dedi ki:

  Bugün burada, yepyeni ufuklara doğru atlar eyerlensin. Akıl ile, adap ile, ahlak ile, adalet ile, aşk ile muasır medeniyet sürecimiz devam etsin. Bugün burada, ecdat bize gülümsesin. Bugün burada, dallar yapraklar kökleri ile buluşsun. Bugün burada, bütün fertleri ile Türk milleti dün cepheye giderken uzaklardan duyulan kağnıların yürek yakan iniltisini unutmasın

 2. MEHMET ALTUNBAŞ dedi ki:

  Vatan uğruna ömürlerini ve canlarını veren aziz şehitlerimizi ve kutlu gazilerimizi kendilerine karşı görevimizi layıkıyla yapamamanın ezikliği içinde, mübarek ellerini yeterince öpememenin ve emanetlerine yeterince sahip çıkamamanın burukluğu içinde; AFFA LAYIK OLMASAK DA; AF DİLEMEK, minnet borcumuzu ödemek amacıyla onların manevi huzurunda emanetleri olan ailelerinin ellerinden öpüyorum. emeğinize sağlık tezcan hocam. ayrı ilçelerde olsak da yüreğinizdeki milliyetçiliğin kokusu buralardan duyuluyor. YAVUZELİ TES

 3. MEHMET ALTUNBAŞ dedi ki:

  Sana evlat acısı yaşattığım için beni affet anne!
  Biliyorum bana kızmıyorsun. Ama içinde yanan ateşle “ağıt” yakıyorsun anne. Ana yüreği bu. Biliyorum yüreğinde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramların bayram olmayacak bensiz. Mezarımın başında geçireceksin tüm bayramlarını. Mezar taşımı temizleyeceksin gözyaşlarınla

BİR YORUM YAZ