tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MÜLAKATA ÇAĞIRILANLARDAN EK-1 İSTENMESİ YÖNETMELİĞE AYKIRIDIR.

tesakademi

R[1]

       04.08.2013 tarih ve 28728 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bakanlıkça bir atama takvimi hazırlanarak sınava dayalı atamaların yapılması talimatı illere gönderilmiştir. Bu takvim doğrultusunda pek çok il sınava dayalı yönetici atama duyurularını yayınlayarak süreci başlatmışlardır.

       Ancak; ilana çıkan bazı illerde adayların yazılı sınavdan aldıkları puanlar ile Ek-1 değerlendirme formundan aldıkları puanları birlikte değerlendirilerek mülakata çağırıldıkları, bazı illerde de yazılı sınav sonucuna göre sözlü sınava çağırılan adaylardan ayrıca Ek-1 Değerlendirme formu ve bu forma ilişkin belgelerinde istendiği yönünde sendikamıza ulaşan şikayetler neticesinde;  Milli Eğitim Bakanlığına ve yazı yazarak sözlü sınava çağırılacak adayların yazılı sınav puanları esas alınarak çağırılmaları ve Ek-1 Değerlendirmesinin ise sözlü sınavdan sonra yapılarak Ek-1 üzerinden alınan puanın atamaya esas alınmasını istedik. Sözlü sınav başvurularında Ek-1 Değerlendirme formunun adaylardan istenilmemesi ve Ek-1 Değerlendirme formunun sözlü sınava çağırılacak adayların puanlarının hesabında da değerlendirmeye alınmaması için Türk Eğitim-Sen olarak iyi niyetle bağdaşmayan bu yanlış uygulamanın iptal edilmesi için yazılı başvuruda bulunduk.

       Sendikamızın ilana çıkan bazı illerde başlayan bu yanlış uygulamayla mücadelesini Gaziantep Şubesi olarak ta ayrıca ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Gaziantep Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı yanlıştan derhal geri dönmelidir. Müdür adaylarından sözlü sınav öncesinde EK-1 ve değerlendirme formu istenmesi hiledir, hukuksuzluktur, adaletsizliktir, rezalettir. Bu hukuksuzluğa derhal son verilmelidir. Bu hukuksuzluğu yapanlar eğitim camiasından derhal özür dilemelidir. Gaziantep ve Türkiye parti devleti değil hukuk devleti olmalıdır.

İlgili yazımız  için tıklayınız ( word   pdf )

39 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ