tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ
tesakademi

 

Bilindiği üzere, 2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takviminde, yönetici adaylarının sözlü sınavlarının 3-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı, sözlü sınav sonuçlarının 24 Temmuzda duyurulacağı belirtilmiştir. Gaziantep  İlimizde de Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Mülakatları takvimde belirtilen süreler içerisinde yapılmıştır. Tüm Türkiye Genelinde eş zamanlı olarak yapılan mülakatların sonuçları ilimizde de 24 Temmuz Mesai bitiminden sonra açıklanmıştır.

Gerek Milli Eğitim Bakanlığı ve Gaziantep İl Milli Eğitim müdürlüğü yapmış olduğu mülakat sınavlarında yapılan haksızlıklardan utanmış olmalı ki mülakat sonuçlarını toplu olarak açıklayamamıştır.  Türk Eğitim Sen  Genel Başkanlığı tarafından da bakanlığa gönderilen yazıda,  eğitim kurumu müdürlerinin sözlü sınav sonuçlarının iller bazında toplu olarak kamuoyu ile paylaşılarak açık ve şeffaf olunması talep edilmiştir. Gaziantep İlimizdeki  Mülakat sonuçlarının değerlendirilmesi çalışmalarımız devam etmekte olup konuyla ilgili kapsamlı bir açıklama daha sonraki tarihlerde yapılacaktır. Bu sınav sonucunda haksızlığa uğrayan tüm üyelerimizin çalınan haklarının mücadelesinin her platformda verileceğinin bilinmesini isteriz.

Bilindiği üzere mülakat sonuçlarına itirazın  beş iş günü içerisinde yapılması gerekmektedir. Türk Eğitim Sen Gaziantep Şubesi olarak mülakatlarda yapılan haksızlık ve hukuksuzluklara itiraz ediyoruz. Bu bağlamda itirazın son günü olan 31 TEMMUZ 2017 Pazartesi mesai bitimine kadar üyelerimizin itiraz dilekçelerini vermiş olmaları gerekmektedir.

İTİRAZ DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

111 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ