tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ "İL İÇİ SIRA HAKKI TEKRAR VERİLDİ"

tesakademi

sondakika     TES’in girişimleri sonucunda MEB; İl içi ve İl dışı atamalarda üç yıllık zorunlu çalışma yükümlülüğünü kaldırdı.Ayırca başvuruların süresini 11 Hazirana kadar uzattı.

  

     TES’in girişimleri sonucu emeklilik ve diğer sebeblerden okulların norm açığının oluşacağını da kavrayan MEB; il içi başvuru hakkını Temmuzda ikinci kez verdi. Temmuz ve Ağustosta  olmak üzere iki kez değerlendirme sonucuna göre atama yapılmasını sağladı. Tayin imkanı bulan tüm eğitim çalışanlarını şimdiden kutluyoruz.

        Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 11 Hazirana kadar uzatıldı. 
        Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ”Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nin 6 Mayısta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.
 
        Açıklamada, ilk atama ve zorunlu hizmetini tamamlamak üzere atanmış ve 6 Mayıs itibarıyla ikinci ve üçüncü hizmet bölgesi ile birinci hizmet bölgesinin D ve E sınıfı ilçeleri kapsamındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden adaylığı kaldırılmış olanların, bulunduğu ilde çalışması gereken süre şartı aranmaksızın iller arası yer değiştirme başvurularının da kabul edileceği belirtildi. 
 

       Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme başvuru ve onay işlemlerinin 11 Haziran Cuma günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığının bildirildiği açıklamaya göre, onaylanmış başvurulara dayalı yer değiştirme suretiyle atama işlemi ise 15 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek. Sonuçlar aynı gün Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr adresinden duyurulacak.
 
      Ayrıca Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin temmuz ayının ikinci yarısında sonuçlanacağı göz önüne alınarak, emekli olacak öğretmenlerin görev yaptıkları eğitim kurumları ile diğer sebeplerle boşalacak eğitim kurumları da il içinde yer değiştirecek öğretmenlerin tercihlerine ikinci kez açılacak.
 
     Açıklamada, 2010 Yılı Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu hükümleri çerçevesinde, kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda 15 Eylül tarihi itibarıyla iki yılını dolduracak öğretmenlerden il içinde yer değiştirmek isteyenlerin tercihlerine norm açığı bulunsun ya da bulunmasın il genelindeki tüm eğitim kurumlarının yansıtılmasının sağlanacağı kaydedildi.
 
     Bu kapsamda il içi yer değiştirmeler için ikinci kez elektronik ortamda yapılacak başvurular, 12-23 Temmuz 2010 tarihlerinde Bakanlığın http://mebbis.meb.gov.tr adresinden alınacak. Birinci değerlendirme 30 Temmuz 2010 tarihinde, ikinci değerlendirme ise 17 Ağustos 2010 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek. Yer değiştirme suretiyle atama sonuçları aynı gün Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr adresinden duyurulacak.
 

        MEB’in konuyla ilgili açıklaması için TIKLAYINIZ. 

    Kaynak:AA

İL İÇİ SIRALAR YÖNETMELİĞE YENİDEN KONULSUN   İlgili Yazımız İçin Tıklayınız.

 

22 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ