tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Memur Sen’den PKK Talepleri

tesakademi

Memur Sen ağa babaları gibi Batıda,Orta Anadoluda,Karadenizde başka Doğuda başka konuşuyor.Batman Memur Sen başkanı devlet operasyonlara son versin ve imralı ile görüşülsün şeklinde açıklama yaptı.İşte ihanetin perdesinin aralandığı o açıklama:

Memur-Sen İl Temsilcileri peş peşe yaptıkları açıklamalar ile bölücü terör örgütünün istek ve taleplerini dillendirmeye başladılar.

Hatırlanacağı gibi Terör örgütü PKK’ nın Silvan’da 9 Mehmetçiği şehit ettiği saldırıdan sonra memur-Sen Diyarbakır il Temsilcisi Yunus MEMİŞ bölücü örgüte yakın birtakım sivil toplum kuruluşları ile beraber saldırının yapıldığı bölgeyi ziyaret etmiş ve yapılan açıklamalarda terör örgütü temize çıkarılmaya çalışılmıştı.

Dün de Memur-Sen Batman Temsilcisi yaptığı açıklamada Devlet operasyonları durdursun, İmralı’daki bölücü başı ile görüşsün talebinde bulundu. Aşağıda yer verdiğimiz Memur-Sen Taleplerinin BDP ve diğer bölücü yandaşlarının talepleriyle örtüşmesi, Memur-Sen’de eksen kaymasının mı yaşandığını akıllara getirmekte. Bölücü Örgütün saldırılarını artırdığı, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve herkesin safını ve mevzisini netleştirmesi gereken bu dönemde Memur-Sen’deki bu eksen kaymasının perde arkası merak edilmekte.

İşte aralarında Memur-Sen Batman İl temsilcisinin bulunduğu sivil toplum örgütlerinin şok açıklamaları:

Sivil Toplum Kuruluşları “PKK saldırılara son versin, Devlet operasyonları durdursun, BDP’liler meclise girsin”

Aralarında Ticaret ve Sanayi Odası, Tabip Odası, Eczacılar Odası, Esnaf Kefalet Kredi kooperatifi, İnsan Hakları Derneği, Memur Sen, Sağlık Sen ile çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcisinin bulunduğu yetkililer, Atatürk parkında bir araya gelerek son günlerde yaşanan gelişmeleri içeren basın açıklaması yaptı. Memur-Sen Batman Şube Başkanı M.Şafi Özperk’in okuduğu basın açıklamasında, son günlerde artan şiddet ve çatışmalar neticesinde, ölümlerin ve öldürme arzusunun tüm ülkeyi esir almasından derin bir endişe ve acı duyulduğu belirtilerek barışın ve eşitliğin egemen olması için talepler şöyle sıralandı: “Tutuklu seçilmişler serbest bırakılsın, BDP Milletvekilleri meclise dönsün, PKK’nın kaçırdığı kişiler serbest bırakılsın, şiddet eylemleri son bulsun, operasyonlar dursun, İmralı da dahil, diyalog süreci kaldığı yerden devam etsin…” Batman Sivil Toplum Örgütleri adına yapılan açıklamanın sonunda PKK’nın saldırılarına, devletin de operasyonlara son vermesi talep edildi.

Kaynak : KamuGazetesi

121 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet a.l.t.u.n.b.a.ş dedi ki:

    Sinidirebildiğiniz kadar yemek yersiniz. Artık ülkemiz sinderebiliyor. dağdan gelenleri mecliste görebiliyor. Asker tehdit ediliyor. her gün kasetler üretiliyor sohbetlerde. polis tokat yiyor ve millety sindiriyor. Daha neleri sindirmeyi öğreneceğiz. Alışacaksınız, insan alışkanlıklarının çocuğudur. Ya da aciz müslüman olarak buğzedeceksiniz

BİR YORUM YAZ