tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİNİN EK-2’SİNİ YAYIMLADI

tesakademi

24/4/2008 tarihli ve 26856 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliğinin ekinde yer alan Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formu 15 Ekim 2008 tarihinde 27025 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır. 24/04/2008 tarihinde yayımlanan yönetmeliğin EK-2’si nin yürütmesi durmuş ve 08/08/2008 tarihinde yürütmesi durdurulan yönetmelik tekrar yayınlanmış ve yürütmesi tekrar durdurulmuştu.

 


Milli Eğitim Bakanlığı adaletli bir yönetici atama yönetmeliği çıkarmak istememektedir. Harama helal deyip kul hakkı yeme gayreti, yayınlanan EK-2’de sırıtmaktadır. Adaletli olmaktan aciz olan MEB’in yayımladığı EK-2’nin özellikle kurucu müdürlük, vekalet ve görevlendirmelerine puan verilebilmesi için boş bulunan kurucu müdürlük, vekalet ve görevlendirmelerin duyuruya çıkarılması gerekmektedir. Kurucu müdürlük, ve diğer yönetici vekalet ve görevlendirmelerini bu şekilde yapmak eğitim çalışanlarıyla alay etmektir. Bu konuda adaletsizlik yapan çürük elmaları eğitim çalışanları ve bizler çok iyi bilmekteyiz. Bu insanlar yaptıklarından utanmadıkları gibi artık ilimize ve bütün Türkiye’ye de çürük kokusu vermektedirler. İslam dininde böyle harama helal deme yoktur. Bizler-eğitim çalışanları bu insanların dinini ve ahlaki değerlerini de iyice merak etmekteyiz.
Yeni EK-2’nin özellikle kurucu müdürlük, vekalet ve görevlendirme gibi bazı bölümlerine açılacak davayla yürütmesinin duracağı ve iptal olacağını söyleyebiliriz. Yeni yayımlanan EK-2 dosyasını indirmek için TIKLAYINIZ..

339 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ