tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MEB Ünvan Değişikliği Sınavı Ne Oldu?

tesakademi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2011 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Kılavuzu’nda sınav başvurularının 02–13 Mayıs 2011 tarihleri arasında alınacağı ve sınavın 14 Ağustos 2011 tarihinde yapılacağı belirtilmişti.   MEB Personel Genel Müdürlüğünün 21.06.2011 tarihli duyurusunda ise; 14.08.2011 tarihinde yapılacağı ilan edilen MEB Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilerek, gerekçe olarak yeni bir düzenleme yapılması gerekliliği ve başvuru tarihi itibariyle son sınıf öğrencisi olup başvuruda bulunamayanların mağduriyetinin giderilmesinin amaçlandığı vurgulanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı bu kez de valiliklere gönderdiği 27.09.2011 tarihli yazıda, 14.09.2011 tarih ve 28054 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık teşkilatı, görev, yetki ve sorumluluklarının yeniden düzenlendiği, 2011 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı ile birlikte onaylanmış olan sınav başvurularının da iptal edilerek, sınav harcının adaylara iade edileceği belirtilmişti.

Bu konu ile alakalı üyelerimizden gelen mesajlar ve istekler doğrultusunda sınavın akibeti merak edilmektedir. Sendikamız genel merkezi aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığına yazılan yazıyla sınavın akibeti sorulmuş ve bilgi istenmiştir. Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa yazılan yazıda, unvan değişikliği sınavını bekleyen personelin mağduriyet yaşamaması için sınavın başvuranlar arasında yapılarak ivedilikle sürecin tamamlanması hususunda talepte bulunulmuş ve bu taleple ilgili MEB’ten, 05.08.2011 tarihinde yazılan cevapta, sözkonusu yönetmelikteki düzenlemelrin tamamlanması ardından sınav tarihi belirlenerek, ilgili sitelerde duyurular yapılıp sınava ilişkin iş ve işlemlerin tamamlanacağı belirtilmiştir.

Aradan geçen bunca süre sonucunda ünvan değişikliği sınavı ile ilgili henüz bir çalışma yapılmaması veya kamuoyunun bu doğrultuda bilgilendirilmemesi, bu sınava başvuru yapanları tedirgin etmekte ve bir beklenti içerisine sokmaktadır.Sınava hazırlık yapıp bu konuda zaman harcayan ve sınavı bekleyen kişiler bu sınavın ne zaman yapılacağını merak etmektedirler.

BAKANLIĞA YAZMIŞ OLDUĞUMUZ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ..

MEB TARAFINDAN YAZILAN CEVAP İÇİN TIKLAYINIZ…

 

255 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ergan albayram dedi ki:

  sayın başkanım sizden istediğimiz buydu birkaç kez gündeme gelirse belki bir hareket olur ..
  saygılarımla ergan albayram

  1. TESGaziantep dedi ki:

   Sendikalara yön verecek, eleştirecek ve bu yolda daha iyiye götürecek sizlersiniz, bizleriz. Her zaman yapıcı eleştirileriniz bize güç katacaktır. Saygılar.

   Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi
   Basın Dış İlişkiler Sekreterliği

BİR YORUM YAZ