tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Meb İl dışı Atama Duyurusu

tesakademi

   Bilindiği üzere MEB  öğretmen ihtiyacını karşılamak için haziran ayında 30 bin kadroya atama yapılacağını belirtmişti.

   Atamada, 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçları esas alınacak. Atama başvuruları 12-26 Mayıs arasında alınacak. Atama yapılacak alanlar, alan taban puanları, il kontenjanlarının yer alacağı atama kılavuzu, 11 Mayıs’a kadar http://personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak. Atama, 1 Haziran’da yapılacak, atananlar 1 Eylül’de göreve başlayacaktı.

Aylardır il dışı yer değiştirme başvuru kılavuzunun yayınlanmasını bekleyen eğitimciler yapılacak olan 30 bin atama başvurusuyla batı illerindeki mevcut öğretmen ihtiyacının giderileceğini ve il dışı yer değiştirme isteğinde bulunabilecek durumda olanların yer değiştirmelerinin önünü tıkayabileceği endişesini taşımaktaydı.

Sitemiz Ankara editörlerinin Milli Eğitim Bakanlığı kulislerinden edindiği bilgilere göre yapılacak olan 30 bin öğretmen atamasının tamamının doğu illerine yönelik olduğu, bu illerde bulunan mevcut öğretmen ihtiyacının öncelikle giderilmesinin hedeflendiği, dolayısıyla Mayıs 2011 İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirme isteğinde bulanacak olan öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamayacakları beklenmektedir.

Kamuoyunun bilgisine….

KamuGazetesi.com

214 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. n.efe dedi ki:

    işte bu güzel bir haber -eğer doğruysa-Günlerdir düşünmekten olan aklımızı da yitireceğiz.17 yıldır erzurumdayım,ingilizce öğretmeniyim.119 puanla istiycam.yıllardır batıya gidemiyorum.inşallah bu yıl atanırım

BİR YORUM YAZ