tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MEB EK 2 İLE İLGİLİ YENİ GENELGE YAYINLADI

tesakademi

 VEKİL YÖNETİCİLİK YARIŞINDAKİLERE MEB’İN SON DESTEĞİ… İBRETLE İZLİYORUZ…

MEB yürütmesi durdurulan Ek 2 Yönetici Değerlendirme Formu ile ilgili yeni bir genelge yayınladı. Hüseyin ÇELİK imzasıyla yayınlanan genelgenin,  asaleten atananların problemini büyük oranda azaltacağını düşünüyoruz.

Bilidiği gibi yargı vekaleten/geçici olarak görev yapılan sürelere verilen puan değerlerinin yürütmesini durdurmuştu. Fakat, Ek 2 Formunun bu yönüyle de puan alarak atanan bir çok yönetici bulunmaktadır. Daha önceleri verilen yürütmeyi durdurma kararlarında, kararın özelliği sebebiyle, tamamını iptal ederek yargı kararını uygulamak zorunda kalan MEB, bu defa farklı bir uygulama yapma kararı aldı.

Yayınlanan 2009/36 nolu Genelgeye göre, idare vekalet veya geçici olarak görev yapılan süreleri öğretmenlikte geçmiş süreler olarak değerlendirecek ve yeni oluşan puanlara göre atamalar yapılacak. Bu değerlendirme, sadece ataması tamamlanmış olan yöneticiler bakımından yapılacak ve yürütmesi durdurulan Ek 2 formu kullanılarak yeni atamalar yapılmayacak, sınav kazananların atanması yönünden ise her hangi bir problem bulunmamaktadır. Sınav kazananların atamasına devam edilecektir.

Türk Eğitim Sen olarak, idare tarafından yapılacak bu yeni uygulamanın bazı atamaların değişmesine yol açacağını, ancak çoğunluğu bakımından bir değişiklik oluşturmayacağını, verilen yargı kararına da uygun olacağını düşünüyoruz.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

Genelge için TIKLAYINIZ: http://personel.meb.gov.tr/upload/genelge_2009_36.pdf

 

514 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ