tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

KONCUK: BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ

KONCUK: BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ
tesakademi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, referandum sonuçlarını değerlendirdi. “Yeteri kadar bölen bir üslup kullanıldı, artık kucaklaşma zamanı” diyen Genel Başkan, “Dünya görüşümüz ne olursa olsun, biz hep birlikte Türk Milletiyiz” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Referandum bitti.Sonuç hukuken tartışılsa da kararı YSK verecek.Yeteri kadar bölen, aşağılayan bir üslup kullanıldı.Şimdi kucaklaşma zamanı.

Resmi olmayan sonuca göre,  %51 Evet, % 49 Hayır görünmektedir.Bu, ülkenin ikiye bölünmesi değil, demokratik bir sonuç olarak görülmelidir.

Sonucu cumhuriyetle hesaplaşmak olarak yorumlayan densizlere fırsat verilmemelidir.Cumhuriyet büyük bedel ödeyerek oluşturduğumuz sistemdir.

Tüm siyasi partilerimiz, tüm STÖ’ler evet ya da hayır,neyi desteklemiş olursa olsunlar, ayrıştırıcı üslup ve yaklaşımlardan uzak durmalıdır.

Sonucu yenmek ya da yenilmek olarak algılamak kökten yanlıştır.Neticede, dünya görüşümüz ne olursa olsun “Biz hep birlikte Türk Milletiyiz.”

Bu anlayışla herkes sonuçları gurur yapmadan değerlendirmeli, aklı selim bir anlayış içinde olmalıdır.Sonuç herkes için hayırlı olsun”

73 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ