tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

KİM FAŞİST? KİM HAİN?

tesakademi
Taraf gazetesinde yazarlık yapmaya çalışan Ahmet Altan adlı zevat, hani şu “Ben bu vatanı, bir kiraz ağacı gölgesi ve bir kadın memesine satarım.” diyen şahıs, Kayseri Şube Başkanımızın yaptığı bir eylemi bahane ederek adında “Türk” kelimesi geçtiği için sendikamıza, eğitimcilere ver yanısın etmiş.

Koca Ragıp Paşa, bunun gibi şahıslar için diyor ki; “Şecaat arz ederken merdikıpti sirkatin söyler.” Yani, Çingene’nin hası yiğitliğini anlatırken nasıl berbat biri olduğunu, ne mal olduğunu ortaya koyarmış.

Kayseri Şube Başkanımız yaptığı eylemde, Hitler’in ruhu için helva dağıtıp, gerekli açıklamayı da yaparak; Amerikalıların, Fransızların, İngilizlerin, İsraillilerin yaptığı katliamlarla Hitler’den geri kalmadığını, en az Hitler kadar insanlığa karşı suç işlediklerine dikkat çekmiştir.

 

Bence oldukça güzel ve keskin bir zekânın ürünü olan bu eylemi anlamamak, hatta alınganlık göstermek için ya geri zekâlı, ya artniyetli, ya da tasmasının ucu yurtdışında bir “hain” olmak gerekir.

Neymiş efendim?

Adının önünde “Türk” kelimesi geçen kurumlar gerici ve faşistmiş.

Adının önünde “Türk” kelimesi geçtiği için Türk Eğitim-Sen’in üyelerinin kötü öğretmen olması Ahmet Altan efendiyi şaşırtmazmış. Vs. vs.

Senin de bu lafların bizi şaşırtmaz Altan efendi. Bu olayı bahane ederek adının önünde Türk olan bütün kurumlara saldırı fırsatını yakaladığının farkındayız. Çekinmesen “Türkiye” adındaki “Türk” kelimesini de değiştirin diyebileceğinin de farkındayız. Çünkü ne menem biri olduğunu biliyoruz. Paulo Coelho özentisiyle yazmaya çalıştığın kitaplarından ahlaki seviyeni de biliyoruz.

“Türk” kelimesinden nefretini, her türlü bahaneyle, nereye, neden saldırdığını anlıyoruz. Yazarlığını yaptığın Taraf gazetesinin nereye hizmet ettiğini de biliyoruz. Türkiye’de faaliyet gösteren, yüzbinlere hitap eden en büyük memur sendikası Türk Eğitim-Sen’i başka bir kurumla karıştırabilecek kadar zeki(!) ve ilgili(!) olduğunu da görüyoruz.

Pabucumun yazarı demek geliyor içimden ama demiyorum.

Altan efendi, bir gün gayri sairi nesep olduğunu, soysuz sopsuz dışarıdan besleme bir hain olduğunu açıklayacak olursa, bu da bizi şaşırtmayacaktır.

Altan efendiye göre sendikamızın adı Türk Eğitim-Sen olduğu için biz faşistmişiz…

Türkiye’de bazı geri zekâlıların, kendisi gibi düşünmeyen, asla anlayamayacakları ve sahip olamayacakları değerlere, ilkelere sahip insanlara faşist yaftasını yapıştırdıkları herkesçe malumdur.

Peki, nedir bu faşizm, kimdir faşist?

Faşizm sözcüğü, İtalyanca “fasces” sözcüğünden gelir. Fasces, Roma İmparatorluğu döneminde, imparatorun muhafızlarının taşımakta oldukları sopa ya da kamçı demetine verilen addı.

Georges Sorel, Faşist Teorinin En Önemli İdeoloğudur. Sorel, teorisini uygulamaya geçirmek için Mussolini’yle iş birliği yaptı ve İtalya’da faşist bir yönetimin iş başına gelmesine yardımcı oldu. Sorel’in özellikle Mussolini ile büyük bir yakınlık kurmasının nedeni araştırıldığında ortaya çok ilginç sonuçlar çıkmaktadır. Mussolini, masonluk örgütünün en yüksek dereceli üyelerinden biridir.

Faşizm, genellikle otoriter tek parti rejimlerine verilen ad olmakla birlikte, özelde ikinci dünya savaşı arasındaki dönemde İtalya’daki otoriter dikta rejiminin adıdır.

Evet, faşizmi yukarıda kısaca tanımladık.

Türk Eğitim-Sen’in ne İtalya’ya, ne faşist liderine, ne AB’ye bir sempatisi olmadığı gibi, masonlukla da uzaktan yakından ilintisi yoktur. Aksine bize faşist yaftasını vurmaya çalışan şahısın batı hayranlığı ve neresi hesabına çalıştığı ortadadır.

İnsanları din, dil, ırk gibi ayrıma tabi tutmadan, kitle sendikacılığı yapan ve bu özelliğinden dolayı da çoğu üniversite mezunu ve akademik seviyedeki 150.000 üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil kitle örgütü olan Türk Eğitim-Sen’e, yukarıda tanımlanan faşizmi uydurmak kelimenin tam anlamıyla “b..k yemenin dik alasıdır.”

Şimdi bir de “vatan haini” nedir onu tanımlayalım.

Bu vatanın ekmeğini yiyen, bu vatanın evlatları sayesinde geceleri rahat uyuyan ve buna rağmen hâla, ihanet etme gerekliliğini genlerinde hisseden asalaklara vatan haini deniyor.

Türk Dil Kurumu sözlüğünde (dikkat lütfen bu kurumun da başında “Türk” kelimesi var) vatan haini; “Vatanın yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimse” olarak belirtilmiştir.

Ahmet Altan ne diyor?
“Ben bu vatanı, bir kiraz ağacı gölgesi ve bir kadın memesine satarım.”

Babası, Çetin Altan ne diyor?
“Vatan sevgisi nedir ki? Vatanı seveceğinize gidin evde karınızı sevin.”

Türk’ün vatanıyla ilgili aileden gelen bu takıntıları genetik midir acep? Vatanımızı bir kadın memesine satacak adamı biz beleşe veririz de alan yok maalesef.

Türk’ün tarihte hiçbir önemli iş yapmadığını, övünecek hiç bir şeyi olmadığını iddia eden Ahmet Altan’a verilecek yüzlerce örneği bir tarafa bırakıp sadece bir şairimizi hatırlatmak isterim. O şair Neyzen Tevfiktir. Özellikle “Felek senin hamurunu necasetle yoğurmuş” şeklinde başlayan bir beyiti var ki pek meşhurdur.

Bilmem anlatabildim mi?

Yazar : Mustafa Kızıklı
e-posta: mkizikli@turkegitimsen.org.tr

21 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ