tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Kenan Evreni Yargılayamayanlar Hıncını Tabeladan mı Çıkardı.

tesakademi

Gaziantep İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Vakkas Çevik’in Orgeneral Kenan Evren İlköğretim Okulu’nun adının Gaziantep İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesi için verdiği önerge toplantıya katılan meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Referandum öncesi yargılanacağı afiş afiş haykırılan Türkiye Cumhuriyeti’nin 7. Cumhurbaşkanı olarak bilinen Kenan Evren’i şu ana kadar yargılamayan siyasi erk temsilcilerinden  AK Parti Grup Başkan Vekili Vakkas Çevik’in bu önerisi ve meclis üyelerinin kabul etmesi ile ortaya çıkan bu durum, insanların beyninde tabeladan hınç çıkarma gibi bir düşünceyi ortaya çıkarmıştır.

Okulun adı Org. Kenan Evren İÖO iken Gaziantep İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu olmuştur. Darbeyi AKP’li meclis üyeleri yapmışlardır. Fakat asıl niyetlerini de ortaya koymuşlar. Okulun adını bizler AKP İlköğretim Okulu olarak anlamaktayız.

Yakışmamış, karşı devrim konseyi isim koyma meraklısı olacak ki kendi isimlerini koyarak despotluklarını ilan etmişlerdir.

Yazık, zavallıların demokrasiden anladıkları ancak bu kadar demekki.

Demokrasiden anladıkları bu kadar olan karşı devrim ekibini kınıyoruz…

80 ihtilalini yaşayanlar tarafından yapılan açıklamalarda, bu kişinin ismi ile uğraşmaktansa cismini yargılama yoluna gidecek siyasi gücün beklentisi içerisinde olduklarını belirttiler. Son dönemde eski cumhurbaşkanı Kenan Evren’in maaşına da zam yapıldığı bilinmekteyken bu tür davranışların halkın ve 80 ihtilalini yaşayanların gözünde pek itibar bulmadığını belirttiler.

Yeni ismin okulumuza ve Gaziantep halkına hayırlı olmasını diliyoruz…!!!

111 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tek argümanı 12 Eylülcüleri yargılamak olan Referandum mitinglerine kanarak “evet” diyenlere ithaf olunur.

BİR YORUM YAZ