tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

KAHROLSUN TERÖRİSTLER VE DESTEKÇİLERİ

tesakademi

       tokat_sehitleri                                                                                    ARTIK YETER! HAİNLER YOK EDİMELİ, İHANET BİTMELİDİR

       Türk Milleti yıllardır teröre kurban veriyor. Göz yaşının adeta sel olduğu aziz vatan topraklarının her karışı neredeyse şehit kanlarıyla yeniden sulanmış durumdadır. Dün, Tokat İli, Reşadiye İlçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda 7 askerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimizin evlerine ateş düşmüştür. Şehitlerimize öncelikle Yüce Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, yakınlarına ve Yüce Türk milletine başın sağ olsun diyoruz.

       Yıllardır Ülkemizi yanlış yönetenlerden cesaret bulan teröristler, hain saldırılarına her gün yenilerini eklemektedirler. 2002 yılında neredeyse sıfır terörle Ülkemizin yönetimini devralan AKP Hükümetinin uyguladığı yanlış politikalar, terörü hortlatmıştır. AB süreci ve ABD’nin iki yüzlü siyasetine bel bağlayan AKP hükümetinin  terörle adeta müzakere yapması, askerlerimizin şehit olmasının başlıca sebepleri arasındadır. Özellikle AÇILIM adı altında verilen tavizler ve ne olduğu belli olmayan bu süreçte, Ülkemizin her köşesi yangın yerine dönmüştür.

       Açılım sürecinden cesaret bulan hainler ve destekçileri,  2009 Ağustos ayında Siirt’te başlattıkları ayaklanma ve devletimize baş kaldırma provalarına geçtiğimiz ay Habur’da  devam etmişlerdir. Bu süre içinde Türk milleti ihanetin her türlüsünü görmeye başlamıştır. Yaşananlar bağımsız bir devlet için kabul edilemeyecek, ihanet gösterileridir. Ayaklanmaya kalkışmadır.  Türk milletinin gözünün içine baka baka yapılan bu ihanetler değişik tavizlerle adeta beslenmiştir. Taviz tavizi getirmiş ve ihanet süreci milli birlik süreci adı altında milletimize yutturulmaya çalışılmıştır. Ülkemizi yönetenlerin bu yanlış tutumlarından cesaretlenen hainler ve destekçileri haince saldırılarına devam ederek askerlerimizi şehit etmişlerdir.

       Bu gün olup bitenlerin sorumlusu terörle müzakere yapanlardır. Açılım adı altında yürütülen ihanet sürecinin sorumluları  ve destekçileri askerlerimizin şehit olmasına sebep olmuşlardır. Aylardır neredeyse ihanetlerin üzeri kapatılıp, hainlikler hoş gösterilmeye çalışılmıştır. Bütün bunlar olup biterken ihaneti gören yüce milletimiz ise; işbirlikçi medya, PKK uzantıları, AB ve ABD uzantıları tarafından suçlu ilan edilmiştir. Analar ağlamasın denilerek şehit anaları her gün ağlatılmış teröristlerin analarına ise bayram yaptırılmıştır.

       Köpeklerin salıverildiği, sapan taşlarının zorla bağlatıldığı bir dönemden geçmekteyiz. Açılım sürecinin destekçileri şehitlerimizin akan kanlarının sorumlularıdır. Artık söylenen sahte sözlere millet olarak tahammülümüz kalmamıştır. Terörü Kuzey Irak’ta yok edemeyenler, orada eşkıya lideri Barzani ve Talabani tarafından beslenen teröristlerin ve uzantıların Türkiye’nin her tarafını yakıp yıkmalarına seyirci kalmaktadırlar. Irak’ın kuzeyindeki kuklaların himayesindeki PKK yerinde imha edilememiş, bunun yerine müzakere başlatılmıştır.

       Türk milleti olarak bütün ihanetleri görmekteyiz. Son terörist yok edilinceye kadar terörle mücadele kararlılıkla devam etmelidir. Teröristlerin temsilcileriyle müzakere edenler, Türkiye Cumhuriyeti devletine ve adaletine hesap vermelidir. Bu anlamda  terörü azdıran ve Teröristlerce Ülkemizin her yerinin yangın yerine çevrilmesine sebep olan AKP hükümeti derhal istifa etmelidir.

         “Şehitlere ağlamanın yasaklandığı, hainlere bayramın serbest olduğu vatanımızın istiklali için yeniden milli mücadele şart olmuştur.”
 
       Teröristle güvenlik güçlerimiz mücadele ederken, terörle müzakere değil, milletçe topyekün mücadele edilmelidir. Terörü azdıran açılım ve benzeri ihanet politikalarına derhal son verilmelidir. Teröristlere karşı devlet gücünü mutlaka göstermelidir.

      Türk Eğitim-Sen olarak, millet olarak, terörü ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Tokat’ta şehit olan askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken, ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
 
      Komuoyuna saygılarımla…

                                                                                                                                                      Bekir AVAN
                                                                                                                                                   Şube Başkanı

 

9 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ