tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İYEP Kurslarında Ek Ders Ücretleri %100 Artırımlı Olmalıdır

İYEP Kurslarında Ek Ders Ücretleri %100 Artırımlı Olmalıdır
tesakademi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, İYEP konusunda Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ile görüştü.
Hatırlanacağı üzere sendikamız MEB’e 09.11.2018 tarihinde bir yazı yazarak, ilkokulda açılan İYEP kurslarına öğretmenlerin istekli olmamalarına rağmen resen görevlendirildiğini belirtmiş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın illerde yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçmek adına resen öğretmen görevlendirmelerinin yapılamayacağı konusunda Valiliklere talimat vermesi gerektiğini ifade etmiştir. Türk Eğitim-Sen ayrıca İYEP kurslarında görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırımlı ödenmesini istedi.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ile de görüşen Genel Başkan Talip Geylan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sayın Gençoğlu öğretmenlerimizin İYEP kurslarında resen görevlendirilmemesi, görevlendirmenin gönüllülük esasına göre gerçekleştirilmesi hususunda talepte bulundum.

Sayın Genel Müdür bu konuda hemfikir olduğunu ve illerin uyarılacağını beyan etti.

Ayrıca İYEP’te ek ders ücretlerinin de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında olduğu gibi %100 artırımlı ödenmesi ve böylece adaletsizliğin giderilmesi talebimizi de yineledim.”

İYEP kurlarında resen görevlendirme yapılmaması için Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulundu.

Taleple ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

İLKOKULLARDA İYEP KURSLARINDA RESEN GÖREVLENDİRME YAPILAMAZ

 

 

123 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ