tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İşyeri Temsilcileri Teşkilat Buluşmamız Gerçekleştirildi.

İşyeri Temsilcileri Teşkilat Buluşmamız Gerçekleştirildi.
tesakademi

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi iş yeri temsilcilerimiz, ilçe temsilcilerimiz ve   Genel Başkan Yardımcılarımızdan (Dış İlişkiler ve Basın) Fuat YİĞİT ile Genel Başkan Yardımcılarımızdan (Teşkilatlandırma) Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN‘ın katıldığı iş yeri temsilcilerimiz teşkilat buluşması olarak düzenlediğimiz toplantımızı gerçekleştirdik.

Teymur Otel’de yapılan programımızda açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Bekir AVAN sendikal mücadelemiz konusunda çeşitli konularda bilgi verdi. Yönetici atama, 3600 ek gösterge, vergi dilimi, nöbetler, öğretmenlik meslek kanunu konularında sendikamız görüşlerini ve faaliyetlerini aktaran Şube Başkanımız Bekir AVAN, mülakat ile atamaların artık son bulması gerekliliğini belirtti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcımız (Dış İlişkiler ve Basın) Fuat YİĞİT’de konuşmalarında “geçmişten bugüne yapılan haksız hukuksuz atamalar, açılım saçılım döneminin artık geride kaldığını, andımızın okutulmasına karşı çıkanların, Ankara’da farklı, Diyarbakır’da farklı, İzmir’de farklı konuşanların öğretmenler odasında dahi üye oldukları sendikanın adını söylemekten hicap duyduklarını belirterek, buçuğa imza atarak tüm memurların haklarını masada peşkeş çekenlere karşı, tüm haksızlıklara, tüm hukuksuzluklara , yandaş kadrolaşmalara rağmen halen dimdik sendikamızda üye olarak duran ve iş yeri temsilcisi olarak görev yapan temsilcilerimize teşekkür ettiler. Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcımız (Teşkilatlandırma) Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN’da yaptıkları konuşmada öğretmenlik meslek kanunu üzerinde durarak tüm kariyer mesleklerinin bir kanunu olmasına rağmen öğretmenlerin halen bir meslek kanunun olmayışının eksikliğini belirttiler. Ayrıca 3600 ek göstergenin bir an önce çıkması bu hakkın seçimlerden sonraya bırakılmaması gerekliliği üzerinde durup, seçimlerden sonraya bırakılması durumunda da bu işin bizzat takipçisi olacaklarını belirttiler. Üniversite çalışanlarının da diğer devlet memurları gibi tayin hakkının olması gerekliliği konusunda görüşlerini belirten Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN, üniversitelerin ülkenin en özgürlükçü ve insanların en demokratik olmaları gereken yerler olduğunu aktarıp, rektör atamaları yerine rektörlerin seçimle iş başına gelmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından İlçe eski temsilcilerimize plaket takdimi Genel Başkan Yardımcılarımız ve Şube yönetim kurulumuz tarafından yapıldı. Verilen akşam yemeği sonrası toplantı sona erdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

 

179 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ