tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İşyeri Temsilciler Toplantımız Yapıldı.

tesakademi

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi İşyeri Temsilciler Toplantısı 26.02.2011 tarihinde Gaziantep Royal Otel’de yapıldı. Şahinbey ve Şehitkamil merkez ilçe okullarımızın işyeri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Türk Eğitim-Sen’i tanıtıcı sunum, 26 Şubat 1992de yaşanan Hocalı katliamı ile ilgili sunumlar ardından Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan konuşmalarını yaptı.

Gaziantep Şube Başkanı Bekir AVAN,  torba yasadaki olumlu ve olumsuz maddeler hakkında açıklamalar yapan Şube Başkanımız, yasa maddelerinin uygulaması hususunda seçim sonrasına bırakılabilecek maddeler olabileceğini, çıkarılan kanun maddeleri içerisinde sendikal mücadeleyi çok çok olumsuz etkileyecek maddeler olduğunu, 18. Milli Eğitim şurasında da dile getirilen esnek istihdam konusunda hükümetin yapmış olduğu değişiklikleri, büyük bir gürültüyle basına ve medyaya servis edilen ek ders taslağı ile ilgili sadece azınlık okulları, anasınıflarının idareci kadroları, YİBO ve PİYO lar dışında bir düzenleme yapılmadığını, ek ders uygulamasında öğretmenlerin yaşamış olduğu olumsuzlukların aynen devam ettiğini,  söyledi. Gaziantep yerelinde her işyeri temsilcisinin 5, toplamda 5000 üye hedefiyle çıkılan bu yolda, tüm işyeri temsilcilerimize başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

Şube Başkanımız Bekir Avan’ın ardından söz alan, Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği görevini yapmış, şu an da da halen Gaziantep Türk Eğitim-Sen Denetleme Kurulu Başkanı olan Mustafa Kızıklı söz aldı. Mustafa Kızıklı konuşmalarında, sendikacılığın Türkiye’deki konumu, çalışanların ancak yarısı kadar denebilecek bir rakamın sendikalı olduğunu, örgütlü bir toplum ile neler yapılabileceğini, çalışanların yarısı sayılabilecek bu sayıyla 2002den bu yana neler yapıldığını, sayının artması ile birlikte neler yapılabileceğini, siyasetin sendikalara bakış açısı ile birlikte sendikaların siyasi anlayışları ve sendikaların siyasetteki konumları hakkında söyledikleri cümlelerde, siyasetin paydası ve siyasetin payandası olmak arasındaki farka değindi. Günümüzde siyasete yön veren sendikalarla ile birlikte siyasetin oyuncağı haline gelmiş sendikaların da olduğunu belirten Kızıklı,iktidar yanlısı, yalakası ve yandaşı sendikacıkların zaman içerisinde tasviye olacağını, bu tür bir anlayışla hareket edenlerin siyasi anlayışlar kadar ömürleri olduğunu söyledi.

Toplantı işyeri temsilcilerimizin sormuş oldukları sorular ve sorulara verilen cevaplar ardından sona erdi.


İŞYERİ TEMSİLCİLER TOPLANTISI İLE İLGİLİ FOTOGRAFLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

287 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet altunbaş dedi ki:

    Tuttuğunu koparan 100 iş yeri temsilcisiyle Türkiye’ye sendikacılığın nasıl yapıldığını gösterebiliriz. 2 aylık özverili bir çalışmayla 100 işyeri temsilcisi 1000 yeni üye demktir. Emek veren bütün arkadaşlardan Allah razı olsun

BİR YORUM YAZ