tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İşte Memleketin Son Hali

tesakademi

Gaziantep’te bir hayırsever vatandaşın dağıtacağı lahmacunlardan almak isterken izdihama neden olan kadınlar arasında sık sık tartışma yaşandı.

İnönü Caddesi üzerinde bir hayırsever vatandaş Cuma günü nedeniyle yoksullara bedava lahmacun dağıtmak istedi. Bedava lahmacun dağıtılacağı haberini alan kadınlar ellerine aldıkları kovalar ve poşetlerle eve akın etti.

Lahmacun alabilmek için izdihama neden olan kadınlar arasında zaman zaman sıra yüzünden tartışma yaşandı. Adeta birbirleriyle yarışan kadınlar dört tane lahmacun alabilmek için sabah saatlerinde itibaren eve geldiklerini söyledi. Çocukları için dört tane lahmacun alabilmek için saatlerce beklediğini ifade eden kadınlar, lahmacunları aldıktan sonra evlerinin yolunu tuttu. Yoksul olduklarını anlatan kadınlar, “Maddi durumumuz zayıf ve eşlerimiz çalışmıyor. Bu yüzden burada lahmacun almaya geldik. Aramızdaki bazı kadınlar sıra yüzünden kavga ediyor. Hayırseverlerin bu gibi yardımlarında herkes ne yaptığını bilmeli ve iyi niyetler suiistimal edilmemelidir” dedi.

KAYNAK : GAZİANTEP OLUŞUM

15 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ