tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İSLAHİYE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

tesakademi

        islahiye_basin_aciklamasi         Son bir yıl içerisinde özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından, sendika üyelerimize karşı sistematik ve asimetrik bir sindirme politikası izlenmektedir. Çeşitli nedenler ve bahanelerle üyelerimize mobbing (taciz) uygulanmaktadır.

        Son olarak kendi mahallesinde saldırıya uğrayan sendika üyemiz Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü İsmail KILIÇ’a reva görülen 30 (otuz) gün süreyle açığa alınma hadisesi İslahiye’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün niyetini gözler önüne sermektedir. Savcılığa intikal etmiş bir olayın mahkeme sonuçlanmadan, herhangi bir muhakkik tayin edilmeden, soruşturma açılmadan görevden süreli uzaklaştırılması Okul Müdürümüzün yargı kararı kesinleşmeden cezalandırılması anlamına gelmektedir. İslahiye Emniyet Müdürlüğü’ne kadar gelip içeride bulunan Okul Müdürümüz İsmail Kılıç’a geçmiş olsun deme nezaketinde bulunmayan bir İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün aynı durumda kendine yakın bir okul müdürüne benzer şekilde davranır mıydı? Merak ediyoruz.

      Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü, objektif ve yanlı davranmadığınızı söyleyen siz değil misiniz? Bu söylediklerinizi uygulamalarınızda niçin göremiyoruz. Almış olduğunuz kararları kim ve kimlerle istişare ederek alıyorsunuz? Merak ediyoruz. Belli bir grubun etkisinde kalarak adaletten uzak taraflı davranarak kul hakkı yemiş olmuyor musunuz? Unutmayın ki, Kul hakkı sizi de yakar.

       En ufak bir olayda benden olmayan mantığıyla karşıdaki kişiyi ötekileştirmeye çalışan bir ilçe İlçe Milli Eğitim Müdürü nasıl olacakta İslahiye bünyesinde tüm öğretmenleri kucaklayacak merak ediyoruz.

       Bizim dinimiz insanlara doğru olmayı, hukuksuzluklara karşı birlikte mücadele etmeyi emrediyor. Hz. Ali (r.a.), ‘Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Aksi takdirde hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz’ diyor. Bizler Türk Eğitim Sen olarak haksızlık karşısında diz çökmedik, eğilmedik, susmadık. Çünkü bizim inancımıza göre “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”

       Her kesim şunu iyi bilsin ki; Türk Eğitim Sen her konuyu takip etmektedir. Türk Eğitim Sen ilkeli, haksızlıklara, usulsüzlüklere tepki gösteren eğitim çalışanlarının gerçek sendikasıdır. Türk Eğitim Sendikası olarak tavsiyemiz, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürünün, belli bir zümrenin değil, İslahiye’nin İlçe Milli Eğitim Müdürü olmasını ve mağdur olan üyemizin bir an önce görevine geri dönmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını bekliyoruz.

       Bundan sonraki her adımda İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz. Buraya kadar gelerek desteğini bizlerden esirgemeyen üyelerimize, eğitim çalışanlarına ve mücadelemizin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan değerli basın çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

                                                                   Türk Eğitim Sen.
                                                                              İslahiye Temsilciliği
                                                                                  Yönetim Kurulu

                       islahiye_1                                                                                           islahiye_3

 

 

 

 

 

islahiye_2

islahiye_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

507 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ