tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İŞ YERİ TEMSİLCİMİZİN AĞABEYİ ŞEHİT OLDU

tesakademi

                                                                                                           Ankara’da gece eğitim uçuşu sırasında irtibat kesilen askeri helikopterin enkazına ulaşıldı. Helikopter kazasında 5 pilot şehit oldu. Şehit olan pilotların isimleri belli oldu.

       Kara Havacılık Okul Komutanlığı’na ait, gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 tipi bir helikopterin Ankara’nın Tuluntaş Köyü civarına düşmesi sonucu şehit olan beş kara pilot subayının isimleri belli oldu.

       Şehit pilotların isimleri şöyle:

       Kr.Plt.Ütğm. Kemal Taşcı, Kr.Plt.Ütğm. Şükrü Pürlü, Kr.Plt.Ütğm. Taner Erdoğan, Kr.Plt.Ütğm. Fikri Dilsiz ve Kr.Plt.Ütğm. Erhan Gül.

       Kr.Plt.Ütğm. Erhan Gül’ün cenazesi bugün Kocatepe Camiinde kılınacak ikindi namazını müteakip Ankara Cebeci Şehitliği’nde defnedilecek.

       Diğer şehitler için yarın düzenlenecek törenle, Kr.Plt.Ütğm. Kemal Taşçı’nın cenazesi Ataköy 5’nci Kısım Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip İstanbul Edirnekapı Şehitliği’nde, Kr.Plt.Ütğm. Şükrü Pürlü’nün cenazesi öğle namazını müteakip Sivas’da, Kr.Plt.Ütğm. Taner Erdoğan’ın cenazesi öğle namazını müteakip Tokat Erbaa’da, Kr.Plt.Ütğm. Fikri Dilsiz’in cenazesi Muğdat Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip Mersin Şehitliği’nde defnedilecek.

       Bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken, kederli ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

       Şehit olan pilotlardan Kr.Plt.Ütğm. Fikri Dilsiz, Gaziantep/Şahinbey, Güzel Vadi İlköğretim Okulu İş yeri temsilcimiz Mustafa DİLSİZ’in ağabeyidir. Bu vesileyle iş yeri temsilcimiz Mustafa DİLSİZ ve ailesine baş sağlığı ve sabır dilerken Yüce Milletimizin başı sağolsun diyoruz.

124 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ