tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İLKSAN’da Türk Eğitim Sen Zaferi

İLKSAN’da Türk Eğitim Sen Zaferi
tesakademi

ilksan logoTürk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak, 9 Nisan 2016 Cumartesi günü Gaziantep’in genelinde yapılan İLKSAN ilçe temsilciliği seçimlerinde, bütün ilçelerimizde aday çıkararak İLKSAN da üyelerimizin haklarının korunmasına müdahil olduk. İLKSAN’da sadece bilgi kirliliği yaratarak kendi üyelerine karşı sorumluluğunu yerine getirmeyen sarı sendikamsı yapılar, seçimlerde aday çıkarmayarak İLKSAN üyesi olan üyelerinin haklarını düşünmediklerini bir daha ortaya koymuşlardır.

İLKSAN, 1943 yılında çıkan 4357 sayılı yasasıyla günümüze kadar gele bir yardım sandığıdır. Bu sandık 1996 yılına kadar birçok olumsuzlukla anılmıştır. 1996 yılında üyelerinin kaybolan hakları adına bu yardım sandığına müdahil olan sendikamız ve sendikamız tarafından seçilen temsilciler 3 Trilyon borçla devraldıkları bu sandığı 2016 yılı itibariyle 1 katrilyon nakitti olan bir kurum haline getirmişlerdir. 1996 yılı öncesinde emekli üyesine 2 maaş tutarında ikramiyeyi vermekte zorlanan bu yardım sandığı bugün emekli olan üyesine 9 maaş tutarında ( Yaklaşık 24 bin TL ) ikramiyeyi verecek güce ulaşmış. İcraya düşen üyesine 40 bin TL ye kadar kredi(İKRAZ) kullandırmaktadır. Sandığın mali yapısı her geçen gün üyelerimizin lehine güçlenmektedir.

Yeni dönemde İLKSAN temsilcisi seçilen arkadaşlarımız yeni projeleriyle Milli Eğitim Bakanlığını da ikna ederek İLKSAN da fark oluşturmaya, İLKSANI güçlendirmeye devam edeceklerinden kuşkumuz yoktur. Aslında bu sandığı MEB yönetmektedir. Çünkü MEB in onay vermediği hiçbir karar bu sandıkta uygulanmamaktadır. Bize göre İLKSAN kendisini anlatmakta ve tanıtmakta zorlanmaktadır. Seçilen üyelerimizin bu problemleri çözmelerini de bekliyoruz. Ayrıca İLKSAN Ana statüsünün ve kanununun çağın gerçeklerine göre yeniden düzenlenmesi için çaba göstereceklerdir. İLKSAN’ın zorunluluktan çıkarılarak bütün eğitim çalışanlarına üyelik yolunun açılması nihai hedef olmalıdır. Bu konuda devlet katkısının olması gerekir. İLKSAN ismi değişerek MEBSAN olsun tüm eğitim çalışanları gönüllü üye olabilsin. Devlet madem bu sandığı kurmuş, sandıktaki hükümlülüklerini de yerine getirmelidir. Ayrıca üyenin yatırdığı aidat tutarında devletimizde katkı sunsun öğretmen kazansın istiyoruz. İLKSAN da Eğitim çalışanlarının kaybına tahammülümüz yoktur. Eğitim çalışanını kaybettirecek hiçbir teklifi de kabul etmiyoruz.

Gaziantep ilimizde İLKSAN üyesi öğretmenler, Türk Eğitim-Senli İLKSAN ilçe temsilcisi adaylarına ezici çoğunlukla oy vererek sendikamıza olan güvenlerini bir kez daha belirtmişlerdir. Gaziantep genelinde 15 ilçe temsilciliğinin 14 tanesini kazanarak adaylarımız bir kez daha destan yazdı. Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak kazana adaylarımızı tebrik ediyoruz. Sandığa gelerek adaylarımıza destek veren sandık üyesi eğitim çalışanlarına, adaylarımıza destek vermese de İLKSAN’daki haklarına müdahil olarak oy kullanan tüm İLKSAN üyelerine şubemiz adına teşekkür ederiz.

İLKSAN İLÇE TEMSİLCİLİĞİNİ KAZANAN ADAYLARIMIZ

S.N         İLÇESİ    ADI SOYADI

1             ŞAHİNBEY          Yunus AKTAŞ

2             ŞAHİNBEY          Veli KILIÇ

3             ŞAHİNBEY          Muharrem KATIOĞLU

4             ŞAHİNBEY          Yunus RASİMOĞLU

5             ŞEHİTKAMİL      Mehmet DİNÇ

6             ŞEHİTKAMİL      Mehmet TORBALI

7             ŞEHİTKAMİL      Osman PEKSOY

8             İSLAHİYE             Fatih Rüştü ERDOĞAN

9             KARKAMIŞ         Mehmet ÇİFTÇİ

10           NİZİP     Süleyman TEKİN

11           NİZİP     Ali TİRYAKİ

12           NURDAĞI           Mahmut ÇOLAKEROL

13           OĞUZELİ             Ali KURTOĞLU

14           YAVUZELİ           Serkan DEMİREL

 

RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ…

420 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ