tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İLÇELERİMİZDE YAPILAN İSTİŞARE TOPLANTILARI COŞKULU GEÇTİ

tesakademi
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak Nizip, Oğuzeli, İslahiye ve Nurdağı ilçelerimizde üyelerimiz ve iş yeri temsilcilerimizle geçtiğimiz hafta istişare toplantıları yapıldı. Toplantıların ilki 11 Şubat Çarşamba günü Nizip’te yapıldı. Diğer istişare toplantıları ise 13 Şubat Cuma günü Oğuzeli’de, 15 Şubat Pazar günü öğleyin İslahiye’de akşam da Nurdağı ilçelerimizde yapıldı.

Toplantılara Türk Eğitim-Sen genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Mustafa KIZIKLI, Şube Başkanımız Bekir AVAN, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Komisyonu Başkanı ve üyelerimiz, İlçe Temsilcileri ve Temsilcilik yöneticileri katıldı.

 
Toplantılar İlçe Temsilcilerimizin açış konuşmaları ve Şube Başkanının konuşmalarıyla başladı. Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Mustafa KIZIKLI’nın sunumları, Hak arama mücadelemizde neler olup bittiğiyle ilgili bilgilendirme konuşmaları, slayt gösterileri ve üyelerimizin sorularının cevaplandırılmasıyla devam etti.
Toplantılarımıza ilçelerimizden çok sayıda üyemiz katıldı. Üyelerimiz, eğitim ve eğitim çalışanlarının haklarıyla ilgili, sendikacılık ve Ülke gündemiyle ilgili konuşmalar yaparak sorular sordular. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Gaziantep İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yanlış ve yandaş uygulamalarının eğitime verdiği zarar toplantıların ağırlıklı konularıydı. Gaziantep’in ilçeleri ve bütün Türkiye’de eğitim çalışanlarına yapılan haksızlıklar, ayrımcılıklar ve zulümler hemen hemen her eğitimci ve üyelerimiz tarafından ifade edildi. Ülkemizde eğitim değil de adeta eğitimin kuşatılması çalışmalarına hız verildiği üyelerimizden gelen somut örneklerle ortaya konuldu.

Türk Eğitim-Sen’in her zaman eğitimcinin yanında olduğu ve Ülkemizin eğitimi için meşru zeminde her türlü mücadeleyi verdiği, bu mücadeleyi bundan sonra daha güçlü vereceği üyelerimizle paylaşıldı. Gelinen noktada, haksızlıklar karşısında meydanlara inilmesi ve sendikamızın eylem gücünün ortaya konulmasının gerektiği İlçe toplantılarımızda üyelerimiz tarafından dile getirildi.

Sendikamızın üyelerimiz ve eğitim çalışanlarının problemlerine çözüm üretmek için verdiği mücadele üyelerimiz tarafında takdir edildi. Toplantılarda, verilen mücadeleyi artırmak, haksızlıkları önlemek, ve yeni haklar kazanmak amacıyla üyelerimizle, eğitim çalışanlarıyla tek yürek olundu. Türk Eğitim-Sen’in bu aşamadan sonra haklı mücadelesini hiç kimsenin engelleyemeyeceği, her alanda, her zeminde her türlü meşru mücadeleyi vereceği vurgulandı. Her ilçemizde üye çalışmalarının olağanüstü bir azim ve inançla sürdürülerek, bütün eğitim çalışanlarını bu mücadeleye katmak için çalışılacağına söz verildi.

Üyelerimizin el ele, gönül gönüle, tek yumruk halinde, Ülkemizin her köşesinde yarınlarımız için başlattığı bu kutlu mücadelede hiçbir engel tanınmayacaktır. Türk Eğitim-Sen her zaman eğitim çalışanlarının yanında, Türkiye’nin yetkili, büyük ve güçlü sendikası olarak yoluna devam edecektir diyor ve ilçelerimizdeki üyelerimize ve eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

 
{mosimage}

25 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ