tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Ettik

İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Ettik
tesakademi

    millli_egitim_müd Gaziantep’e yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YANAR’ı Şube Yönetim Kurulu olarak ziyaret ettik. Ziyaretimizde Gaziantep’te eğitimde yaşanan problemleri konuştuk. Gaziantep’te okul, derslik ve eğitim çalışanlarının sayı olarak son yıllarda artmasına rağmen yine de standartları yakalayamadığımızı vurguladık. Tabii ki okullaşma konusunda Şu an Merkez Valisi olarak görev yapan Sayın Erdal ATA’nın hayırseverlerin desteğini alarak okullaşma konusunda ilimize son yılların en büyük katkısının sağladığını ve kendilerine buradan teşekkürü bir borç bildiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Son yıllarda Gaziantep’te eğitim çalışanlarının ayrımcılığa tabii tutulduğunu, ötekileştirildiğini ve çalışma  barışının bozulduğunu belirttik. Eğitim çalışanlarının her konuda yaşadığı ayrımcılığın bitirilmesini, çalışanların motivasyonunun tekrar sağlanması gerektiğini belirttik.

     Dört yılını dolduran müdürlerin yeniden değerlendirilmesinde, müdürlük sözlü sınavında ve müdür yardımcılığı atamalarında yapılan ayrımcılığın Gaziantep’in eğitimine vurulan darbe üstüne darbe olduğunu anlattık. Şaibeli Müdürlük sözlü sınavının sendikamızca iptalinden sonra en kısa sürede müdür  adaylarının eşitçe yarıştığı adaletli bir müdürlük sözlü sınavının yapılmasını ve müdürlük sözlü sınavıyla atanan müdürlerin teklif ettikleri müdür yardımcısı ve müdür baş yardımcısı inhalarının iptalini istedik. Müdürler için sözlü yapılırken sözlüyle atanan müdürlerin teklif ettikleri idarecilerin yeni yönetmelik çerçevesinde değerlendirildiğinde kesinlikle iptali gerektiğini belirttik. Bu şekilde atanan müdür ve müdür ve müdür başyardımcılarının atamalarının iptal edilmemesinin hukuka aykırı olacağını söyledik.

     Gaziantep’te çalışma barışının sağlanarak, eğitim çalışanları ötekileştirilmeden motive edilmesi gerektiğini eğitim çalışanlarına adaletli davranılması gerektiğini konuştuk.

     İlimizde eğitimde başarının artması için bizlere, üyelerimize ve eğitim çalışanlarına düşen görevlerin daha iyi yapılması ve yerine getirilmesi için İlimizde yeni bir atmosferin ve eğitim çalışanları arasında oluşturulacak rekabetin önemi konularında istişarelerde bulunduk.

     Yeni Milli Eğitim Müdürümüz, Gaziantep’te eğitimle ilgili neler yapılabileceği konusunda görüş ve düşüncelerini bizlere anlattı. Eğitimle ilgili bu ve benzer bir çok konuda istişarelerde bulunduk.

     Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak İl Milli Eğitim Müdürümüze yeni görevinde başarılar diliyoruz.

29 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ