tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YENİ AÇILACAK OKULLARA MÜRACAATLARLA İLGİLİ DÜZELTME YAPTI

tesakademi

                                                                                 gantepmebGaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü 21.10.2010 tarih ve 32663 sayılı acele ve günlü yazı ile yeni açılan ve açılacak olan okullara Milli Eğitim Bakanlığının atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 42-1 maddesine göre son çalıştığı eğitim kurumunda 2 yılını 15.09.2010 tarihi itibarıyla dolduran ve kurumlarında en düşük puana göre norm kadro fazlası olan öğretmenlerin en az bir eğitim kurumunu tercih etmek üzere 22-28 Ekim 2010 tarihleri arası ekli dilekçeyi doldurarak baş vurabileceklerini duyuruya çıkarmıştı.

     TES Gaziantep Şube Başkanı Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hamdi ATAYETER ile 25.10.2010 Pazartesi günü görüşme yapılmıştır. Görüşme sonrası Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzeltme yaparak duyuruya çıkan okullara Gaziantep Şehitkamil ilçesinde yeni açılan Şehitkamil Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni de ekleyip başvuru süresini 05 Kasım 2010 tarihine uzatmıştır. İl içi tayin hakkı için iki yıllık sürenin hesaplanmasında ise 30.09.2010 tarihi itibarıyla 2 yılını dolduranlar tayin isteyebileceklerdir. Ayrıca tayin isteyecek kişilere birden çok  kurumu tercih etme imkanı tanınmıştır.

   Duyarlı davranarak hukuki problemler oluşmasını önlediklerinden dolayı Gaziantep İl Milli Eğitim Yöneticilerine,  Gaziantep’teki Eğitimciler ve üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

İlgili yazi için TIKLAYINIZ. 

Dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.

                                                                  Mehmet KÖSE
                                       Tes Gaziantep Şubesi Mev.Hukuk Sekreteri

23 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ