tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İl İçi Yer değiştirme Başvuruları Başladı

tesakademi

 

       2010 yılı Öğretmenlerin yer değiştirme kılavuzu hükümleri çerçevesinde;kadrosunun bulunduğu eğitim kurumlarında iki yılı dolduran öğretmenlere norm açığı bulunsun ya da bulunmasın il genelinde tüm eğitim kurumları yansıtılarak il içinde yeniden yer değiştirmeleri için ikinci kez başvuru hakkı verildi.
        12-16 temmuz tarihleri arasında elektronik ortamda yeniden başvurular alınacak ve 17-21 Temmuz 2010 tarihinde birinci, 07-10 Ağustos 2010 ayı içerisinde ikinci kez bilgisayar ortamında il içinde yer değiştirmeler yapılacaktır.

  Milli Eğitim Bakanlığı, 2010 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzunda  genel açıklamalar 3.2’inci maddesinde Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda 15 Eylül tarihi itibarıyla görevlendirmeler dâhil en az iki yıl süreyle hizmeti bulunan öğretmenlerin il içinde  beş tercihte bulunarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecekleri belirtilmiştir.
        Genel Merkezimizin konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda 2 yıllık sürenin hesabı ile ilgili sıkıntıların bir nebze olsun giderilmesi  olumlu karşılanmıştır.

          Ayrıca ilimizde  aşağıda belirtilen 2010/2011 eğitim ve öğretim yılında ilk defa eğitim-öğretime açılacak olan okullar; il içi başvurular alınarak bilgisayar ortamında öğretmenlerin ataması yapılacaktır.    

         Şahinbey Yeşilevler İMK Anadolu  Lisesi (Yeşilevler mevki)
         Şehitkamil  Aktoprak Anadolu Lisesi (Aktoprak)
         Şehitkamil Hatice Lütfi Akçan Anadolu Lisesi (İbrahimli mevki)
         Şehitkamil Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi(Değirmiçem mevki)
         Şahinbey Gaziantep Onkoloji Hastanesi İÖO
         Şehitkamil Gaziantep Çocuk Hastanesi İÖO
         Şehitkamil Mehmet Tuncay Aykaç İÖO (İbrahimli mevki)
         Şehitkamil Toki Evliya Çelebi İÖO (Toki Beylerbeyi) 

 

111 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ