tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İHANET SÜRECİNE DUR DEMEK İÇİN YÜRÜDÜK…

tesakademi

                                                                                                                          vatana_sahip_cikyoruzVATANINA SAHİP ÇIK, İHANETE DUR DE!

        Türkiye Kamu-Sen olarak, anayasamızın başlangıcında yer alan değiştirilemez maddelerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına, demokrasiye ve insan haklarına bağlı ve saygılı, Türk Milletinin devletiyle, vatanıyla, milletiyle hür ve bağımsız olarak, sonsuza kadar yaşatılması gayesini ülkü edinmiş  bir sendikayız. Bizler bugün burada; işbaşındaki iktidarın, küresel emperyalizmin baskı ve dayatmaları doğrultusunda “Sözde Kürt Sorununu” çözmek adına içimizdeki işbirlikçi “Sözde Aydınlarla” başlattığı, bölücü terörün yasal görünümlü temsilcileriyle kol kola girerek yürütmeye çalıştığı, adına önce “Kürt açılımı”, sonra “Demokratik açılım”, “Barış ve Kardeşlik projesi”, en sonunda da “Milli Birlik ve Bütünlük Projesi” dediği süreç hakkında görüşlerimizi Yüce Türk Milletiyle paylaşmak için, bu açıklamayı yapıyoruz.   (FOTOĞRAFLAR.İÇİN.TIKLAYINIZ)

      “İyi şeyler olacak, güzel günler ufukta, terör bitecek, açılım gerçekleşecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözleri ülkeyi yönetenlerin ağızlarında adeta sakız oldu, altı aydır çiğniyorlar. Bir “açılım” furyasıdır gidiyor. “Kürt açılımı”, “Demokratik açılım”, “Ermeni Açılımı”, “Papaz Okulu Açılımı”… Artık her hassas konu “açılım” sözcüğünün sihirli kullanışı ile anlatılıyor. Kürt açılımının, demokratik açılımın ne olduğunu ve nasıl bir yol haritası olduğunu ne bir açıklayan var ne de bir söyleyen. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bebek katilinden başka kimse “açılımın” içini bilmiyor.

       Nihayet açılımın ilk meyvesi Habur Sınır kapısından Türkiye’ye düştü. Terör örgütü üyelerinden oluşan 34 kişi teslim oluyorlardı. Bütün dünya ve 72 milyon Türk Vatandaşı, bu talimatı merakla izlemeye başladılar. Teslim olmaya gelenlerde ne bir mahcubiyet ne de bir pişmanlık yok. Tam tersi kahraman edalarıyla, üniformalarıyla, zafer işaretleriyle güle oynaya gelmişlerdir. Gelişleriyle birlikte o kadar itibar gördüler ki; kendileri bile şaştı. Kurşun sıktıkları, ihanet ettikleri ve yok etmek için her şeyi yaptıkları devlet onları bağrına basmıştır. Yasaları hiçe sayarak hakim ve savcıları ayaklarına götürmüştür. Göstermelik bir sorgudan sonra; hainlik ettikleri, binlerce şehidin kanıyla sulanmış topraklara kirli ayaklarını basarak  alkışlanmışlardır. Davul zurnalar çalıyor, zılgıtlar çekiliyor, on binlerce insanın katilleri kucaklanarak  yüzlerce araçla karşılanmıştır. Her geçtikleri yerde havai fişek gösterileri yapılmış. Gelenler terörist değildi sanki bir zaferden dönen askermiş gibi karşılanmıştır!

       Bu kirli iğrenç görüntüler, Tv’lerde sergilendikçe milletimiz büyük bir şoka girmiş, ne olup bittiğini anlamaya çalışırken, “Açılım” adı verilen sihirli sözcüğün ilk işaretinde şoka giren millet ne yapacağını şaşırmıştır. Günlerce bu televizyon görüntüleri devam ederken, bu görüntülerin arasına şehit ailelerinin feryatları karışmıştır. Türkiye’nin dört bir yanında gaziler, dul kalmış gelinler, yetim kalmış çocuklar, evlat acısını yaşamış anneler ve babalar, kardeşler bir kere daha yasa boğulmuşlardır. Sadece onlar mı? Bu görüntüleri izleyen iman ve ihlas sahibi az da olsa insanlıktan nasibini almış her vatandaşımız göz yaşlarına boğulmuş, açılım bombası yüreklerde patlamıştır. Böyle ihanet hangi ülkede hangi devlette görülmüştür? Bunun dünyada başka  bir örneği var mı? Katillerin adının barış elçisi olduğu, katillerin ayağına savcı ve hakimlerin gittiği, kanunlarımıza göre suç olan pek çok fiili işledikleri halde “sizi yine suçsuz” sayıyoruz deyip teröristlerin bırakılması.

       Bu nasıl hukuk devleti ki, yurt dışına kaçmak suç olduğu halde kanun yok sayılıyor. Terör üyesi olmak suç olduğu halde terörist suçsuz sayılıyor. Bebek katiline bağlılığını ve yoldaşı olduğunu söyledikleri halde suç işlememiş sayılıyorlar. Katilliğin, teröristliğin, alçaklığın ve vatana hainliğin ödüllendirildiği bir başka ülke var mı yer yüzünde? Bunu yapabilmiş bir hükümet var mı? Elbette ki yok. Dünyada tek örnek Türkiye, tek hükümet 60. AKP hükümeti, Tek Cumhurbaşkanı Gül, Tek Başbakan Erdoğan. Vatandaş soruyor: Kim kime teslim oldu? El cevap: Türkiye ve Başbakanı teröristlere teslim oldu. Kim zafer kazanmış komutanlar gibi karşılandı? El Cevap:

       Teröristler.
       Gül: Güzel Şeyler olacak. Erdoğan: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
       Anlamayanlara bir kere daha söylüyorlar.

       “VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BUNLARI “
       Ey İktidar sahipleri… Koskoca Osmanlı Türk İmparatorluğu’nun nasıl parçalanıp yok edildiğini yeniden hatırlamanızı ve iyice incelemenizi size tavsiye ediyoruz. Misak-ı milliye sözde sahip çıkıyor görünen “Yeni Osmanlılık” tezgâhının “Yeni Sevr” olduğunu görmenizi istiyoruz… Sizden Türkçe konuşmanızı, Türkçe düşünmenizi ve toplumsal, kültürel ve tarihi vicdana, milli mücadeleyi yapan, milli devleti kuran milli iradeye saygı göstermenizi istiyoruz.
                       
       Ey İktidar sahipleri…
       – Türk Milletine mensubiyet şuuruna, Milli devlet ve üniter devlet yapısına inanarak sahip çıkın. Fitne ve fesada fırsat veren çelişkilerden kurtulun.

       – Gerçek hukuk devletini, demokrasiyi yıpratmadan, samimiyetle gerçekleştirin…

       – Demokrasiyi, gizli ajandalarınıza alet etmeden araç değil amaç edinin ve onu geliştirin…

       -Bireysel hak ve özgürlükleri tüm insanlarımız için tam ve tarafsız uygulayın. Belli bir kesimi imtiyazlı kılacak uygulamalardan uzak durun, etnisiteye dayalı pozitif ayrımcılık yapmayın ve Anayasamızın 10.maddesini göz önünde tutun…

       -Bölücü terörü yeniden Türkiye gündeminin en önemli meselesi olarak görün ve kökünün kazınması için her türlü çabayı gösterin. Dış baskılara boyun eğmeyin, hukuk devletini ve yasaları tereddütsüz işletin.

       – “Karabağ işgali sona ermedikçe Türkiye – Ermenistan sınırını açmayacağız” diye Azerbaycan ve Türkiye kamuoyuna söz verdiniz. Sözünüzde durun….

       – Unutmayın ki Türk milleti, kendisine kefen biçenleri asla cezasız bırakmamıştır.

       Biz görüyor ve inanıyoruz ki;
       “Türk Milleti; kendisine samimiyetle bağlı evlatlarının önderliğinde, devletiyle vatanıyla, hür ve bağımsız olarak, kıyamete kadar yaşamaya devam edecektir.”
         
       Saygılarımla…

                                                                                                 MEHMET KILIÇ
                                                                                        TÜRKİYE KAMUSEN-SEN
                                                                                         GAZİANTEP İL TEMSİLCİSİ 

9 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ