tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Hüseyin Çelik’e Özel “Resmi Okul Müdürleri”

tesakademi

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Kurum net üzerinden 13.05.2011 tarihinde gönderilen toplantı yazısındaki valilik oluru ile okullara gönderilen yazı arasındaki fark kafaları karıştırdı.

TÖDER olarak 14 Mayıs tarihinde Tuğcan Otel’de düzenlenecek olan, Türkiye Özel Öğretim Kurumları Derneği Genel Başkanı  Enver Yücel ve Sayın Hüseyin Çelik’in katılacağı, Küreselleşen Dünyada Özel Eğitimin Önemi konulu program ile ilgili yazının valilik onayı alınırken katılımcılar arasında Özel Eğitim Kurum Müdürleri,  kurucu  ve kurucu temsilcileri, dersane müdürleri varken, MEM tarafından gönderilen yazıda resmi kurum müdürlerinin de dahil edilmesi sanıyoruz ki salonun boş olacağı endişesini uyandırdı.

Valilik oluru başka, okullara gönderilen yazıda başka katılımcıların olması okul müdürlerimizi ikilemde bırakırken, valilik olurunun haricinde okul müdürlerinin hafta sonu için böyle bir programa çağrılması, haftasonunda farklı planlar yapan resmi okullarımız müdürlerinin de tepkisine yol açtı.

Yapılan programın konusunun da Özel Eğitim olması oraya çağrılan resmi kurum müdürlerinin sadece yer doldurmak için çağrıldığının da bir başka ifadesi şeklinde değerlendiriliyor.

 

 

 

 

181 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Gaziantep İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli bazı şube müdürleri haftada alması gereken ders saatinin üzerine çıkarak devletten fazla para aldı. Yetkililer şimdi bu duruma kılıf aramaya başladı.
  Ders görevinin yapılmış sayılacağı hallerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliğinin 16 maddesinde görevlendirmeyle bulundukları görevden kadro sıkıntısı yaşanan müdürlüklerde bir göreve getirilen kişilerin haftada en fazla 18 saat ders alabilecekleri belirtildi. Görevlendirmelerde 18 saatin dışında fazla ders ücreti alan yöneticilere zimmet çıkartılmazı gerekiyor.

  FAZLA DERS SAATİ ALAN BAZI ŞUBE MÜDÜRLERİ VAR
  Kilis ili Polateli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden görevlendirmeyle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Metin M. haftada alması gereken 18 saat dersin üzerine çıkarak bugüne kadar 700 saat fazladan ders aldı. Metin M.’ye bunun karşılığı olarak alması gerekenden fazla olarak 4 bin 800 lira ödedindi.
  Anadolu Öğretmen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeniyken Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Mustafa K.’ya, bugüne kadar fazladan 540 saat karşılığı 3 bin 700 lira ödendi.
  Gaziantep Lisesi Müdürlüğü görevinden Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine görevlendirmeyle getirilen Ahmet T.’ye bugüne kadar 310 saat fazladan ders aldığı ve bunun karşılığında devletten 2 bin 109 lira fazla para aldığı ortaya çıktı.
  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Ayşe B., görevlendirmeyle Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Haftada en fazla 18 saat ders ücreti alması gereken Ayşe Esra B.’ye fazladan 310 saat karşılığı 2 bin 109 lira ödendi.

BİR YORUM YAZ