tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Hayırsever işadamından eğitime büyük katkı!

tesakademi

     

GAZİANTEP Üniversitesi (GAÜN) bünyesinde kurulan Nizip Eğitim Fakültesi binasını yaptıracak olan hayırsever işadamı Yasin Altınbaş, Vali Süleyman Kamçı ve GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun arasında protokol imzalandı.

VALİ Süleyman Kamçı, GAÜN Rektörlük Senato salonunda düzenlenen törendeki konuşmasında, eğitime yatırımın insana yapılan en değerli yatırım olduğunu söyledi.

Gaziantep’in eğitim seviyesinin artırılmasına yönelik ciddi harcamalar yapıldığını, son yılların en büyük yatırımlarının bu yıl gerçekleştirileceğini belirten Kamçı, ”GAÜN, bölgenin en iyi gelişen üniversiteleri arasında başı çekiyor. Eğitime yapılacak yatırımlarla, Gaziantep’i sanayiden sonra eğitim üssü haline getireceğiz” diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı da Nizip’i son yıllarda belediyecilik alanında yapılan altyapı yatırımları yanında sosyal ve kültürel alanlardaki faaliyetlerle bölgenin en gelişmiş ilçesi haline getirdiklerine dikkati çekti.

Eğitim Fakültesinin 5 yıl önce kurulmasının öngörüldüğünü hatırlatan Sarı, ancak, çeşitli nedenlerle Nizip’in önünü açacak yatırımın bu güne nasip olduğunu belirterek, binayı inşa edecek işadamı Yasin Altınbaş’a da teşekkür ettiğini söyledi.

AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan ise hükümetin eğitim yatırımlarına önem verdiklerini, fakülte binasının 2 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun da sürekli yenilik ve gelişmeyi kendilerine hedef olarak koyduklarını, göreve geldiklerinde 11 bin olan öğrenci sayısını 20 bine çıkardıklarını, Eğitim Fakültesi’nin 2012-2013 eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğini söyledi.

Coşkun, “Nizip Eğitim Fakültemiz müstesna bir alanda güzel bir yerleşkeye sahip. Baştan beri sürekli desteğini gördüğümüz, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı’ya, Milletvekillerimiz Mehmet Sarı ve Mehmet Erdoğan’a, diğer vekillerimize, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e, Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Özaslan’a, Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz’e ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’a yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AYASEV Vakfı Başkanı ve işadamı Yasin Altınbaş da Nizipli olduğunu ve ilçeye eğitim konusunda ciddi bir yatırım yapmayı düşündükleri bir sırada GAÜN’den gelen teklife olumlu yanıt verdiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından, Gaziantep Valisi Kamçı, Rektör Prof. Dr. Coşkun ve işadamı Altınbaş arasında protokol imzalandı.

güncel

68 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ